Vujčić junak utakmice

Senzacija na Gripama: Split iznenadio Cedevitu i Maljkovića

Košarkaši Splita nanijeli su zagrebačkoj Cedeviti prvi poraz u sklopu 3. kola regionalne ABA lige. Momčad Mladena Erjavca slavila je pred otprilike 2000 gledatelja 74-71...

Trener Cedevite Božidar Maljković najavio je da će ovo prije svega biti težak susret za njega. Naime, on je svojedobno bio trener Jugoplastike (1986. - 1990.) s kojom je osvojio dva naslova europskog prvaka (1989. i 1990. godine). I dan danas splitski klub naziva Jugoplastika.

"Oni će za mene uvijek ostati Jugoplastika. Ja ne volim igrati protiv svojih momčadi", rekao je u jutarnjim satima subote.

Apsolutni junak utakmice bio je veteran Nikola Vujčić (34), koji je za nepune 24 minute na parketu postigao 21 poen, uhvatio sedam skokova te podijelio dvije asistencije. Vedran Vukušić pridodao je 11, a Ivan Mimica 10 poena za splitske "žute".

Kod Cedevite je najefikasniji bio Lukša Andrić s 20 poena, te svega četiri skoka. Bivši NBA igrač Mickaël Gelabale pripomogao je s 12 poena.

Split je sjajno odigrao prve dvije četvrtine koje je dobio s 20-17 i 20-15, ali je onda neobjašnjivo pao u trećoj i našao se u rezultatskom minusu na ulazu u posljednju dionicu (56-55).

No, tada "žuti" ponovno ubacuju u brzinu više u obrani, te zadržavaju Cedevitu na skromnih 15 poena. U posljednje dvije minute Split je ušao sa zaostatkom 69-68, a onda je napravio seriju 6-0, te stečeno vodstvo sačuvao do samog kraja susreta.

Pobjedom se Split izjednačio na vrhu ljestvice s Partizanom i Cedevitom po broju pobjeda i poraza (2-1).