Nadomak završnice

Šarićev Efes prosuo ogromnu prednost: Čudesan preokret Reala!

Košarkaši Reala iz Madrida stigli su nadomak plasmana na završni turnir Eurolige...

Košarkaši Reala iz Madrida stigli su nadomak plasmana na završni turnir Eurolige koji će se ove sezone igrati u njihovoj dvorani od 15. do 17. svibnja zahvaljujući 90-85 (22-16, 15-29, 26-21, 27-19) pobjedi protiv Anadolu Efesa u drugom susretu četvrtfinala kojom su poveli sa 2-0 u sriji koja se igra na tri pobjede.

Gosti iz Istanbula propustili su veliku priliku poravnati omjer na 1-1 prije povratka kući, sredinom treće četvrtine vodili su sa 62-45, ali Real je uspio do kraja tog dijela igre smanjiti na 66-63. Ipak, Anadolu Efes je još jednim odličnim razdobljem u posljednjoj četvrtini stigao do vodstva od 82-75 2:18 minuta prije kraja. No, turski sastav nije izdržao pritisak, domaći su u sljedećih 2:08 minuta napravili veliku seriju od 13-0 kojom su stigli do velikih 88-82 i tu su prednost uspjeli sačuvati u posljednjih 10 sekundi.

Hrvatski reprezentativac Dario Šarić igrao je 29 minuta za Anadolu Efes i postigao je 11 koševa (šut za dva 2-4, trica 1-5, slobodna bacanja 4-4) uz 9 skokova, dok je Amerikanac s hrvatskom putovnicom Dontaye Draper za 24 minute ubacio pet pogodaka (šut za dva 2-2, trica 0-2) uz tri skoka i jednu asistenciju.

Real su do pobjede predvodili Sergio Llull sa 18 ubačaja i 12 asistencija, te Rudy Fernandez sa 15 poena, dok su najbolji kod Anadolu Efesa bili Nenad Krstić sa 23 pogotka i Thomas Heurtel sa 16 koševa i 15 asistencija.

Treća utakmica ovih suparnika na rasporedu je u utorak u Istanbulu, u slučaju pobjede domaćih i četvrta će se igrati samo dva dana potom na istom mjestu. U slučaju da bude 2-2, peta utakmica igrat će se 28. travnja u Madridu.

Sa 2-0 su u svojim četvrtfinalnim susretima još u četvrtak poveli Fenerbahce Ulker i CSKA iz Moskve protiv Maccabija, odnosno Panathinaikosa, dok su u 21 sat svoj drugi susret započeli Barcelona i Olympiakos, a prvu utakmicu dobila je Barcelona.