Zubac dobio osam minuta

VIDEO Šarić solidan u porazu Sixersa, Warriorsi ponovno 'eksplodirali'

Dario Šarić ponovno se našao u petorci Philadelphije u predsezonskoj utakmici protiv Detroit Pistonsa.

Hrvatski košarkaši reprezentativac Dario Šarić postigao je osam koševa (šut 3/7) i imao pet skokova za 22 i pol minute provedene na parketu u pripremnom dvoboju, u kojem je Philadelphia ugostila Detroit u Wells Fargo Centeru te izgubila s uvjerljivih 76-97.

Bio je to peti uzastopni poraz 76-ersa u predsezoni u kojem je ponvno najbolji igrač Philadelphije bio centar Joel Embiid s 15 koševa i pet skokova. Strijelce Detroita je s 18 poena predvodio Tobias Harris.

U dvoboju odigranom u Las Vegasu aktualni NBA doprvaci Golden State Warriorsi svladali su Los Angeles Lakerse sa 112-107, a 19-godišnji hrvatski centar Ivica Zubac je za 8 i pol minuta ubacio dva poena uz tri skoka i jednu asistenciju.

Konačan rezultat odaje krivi dojam o dvoboju u kojem su Warriorsi pred kraj treće dionice imali i više od 30 koševa prednosti. Klay Thompson je s 24 koša predvodio pobjednike, za koje je Kevin Durant ubacio 17 poena, koliko je i za Lakerse postigao njihov najbolji strijelac Nick Young.