solidan tomić

Monstruozni Westbrook: Sretnici će imati o čemu pričati unucima!

Oklahoma City Thunder nije dopustila novo iznenađenje na europskom tlu ususret novoj NBA sezoni...

Nakon poraza od Real Madrida u čudesnoj završnici NBA košarkaši Oklahome City Thundera izvukli su se protiv drugog španjolskog velikana Barcelone na svojoj pripremnoj turneji ususret novoj sezoni. Thunder je slavio 92:89, a do pobjede ga je predvodio Turčin Enes Kanter s 24 poena i osam skokova.

Najbolji igrač Oklahome Cityja Russell Westbrook imao je večer za zaborav, no i jedan potez koji će se još dugo prepričavati. Krajem prve četvrtine Westbrook je uhvatio loptu u svom reketu i onda pretrčao cijeli teren te monstruozno zakucao pored nekoliko 'promatrača'. Bio je to jedan od onih poteza kakvi se viđaju samo u SAD-u na NBA utakmica. Stoga su oni koji su nazočili utakmici uistinu pravi sretnici...

Westbrook je susret završio s 12 poena, tri skokva i pet asistencija za 21 minutu provedenu na parketu.

Kod Barcelone u prvom poluvremenu bio solidan i naš Ante Tomić, koji je susret završio s 10 poena, šest skokova i dvije asistencije, ali i šest osobnih pogrešaka te čak četiri izgubljene lopte. Sve poena Tomić je ubacio u prvom dijelu utakmice.

Najbolji igrač Barcelone bio je Victor Claver s 25 poena, četiri skoka i dvije asistencije.