Prvi polufinalisti

Rusija na krilima Kirilenka i Mozgova srušila Litvu

Rusija je pobjedom 83-74 nad reprezentacijom Litve postala prvi polufinalist košarkaškog olimpijskog turnira u Londonu...

Nakon prvih sedam minuta igre rezultat, a i igra, je bio poprilično izjednačen, a onda je Rusija napravila mini-seriju i odvojila se na +7 do kraja prve četvrtine (17-10). U drugoj četvrtini razlika se nije spuštala ispod četiri koša, a poluvrijeme je okončano s ruskom prednošću 32-27.

U nastavku je Rusija nastavila u visokom ritmu i odlijepila se na deset i više koševa razlike, a istu su držali sve do same završnice treće dionice i početka posljednje dionice. Nakon 30 sekundi igre u posljednjoj četvrtini Litva je tricom Kaukenasa stigla na samo -1, ali onda Rusi ponovno odlaze na +9 (64-55), te do kraja susreta pobjednik više nije dolazio pod znak pitanja.

Andrej Kirilenko bio je gotovo tradicionalno najbolji kod ruske reprezentacije. Ovoga je puta postigao 19 poena, uhvatio sedam skokova, te upisao po tri blokade, asistencije i ukradene lopte. Timofej Mozgov pridodao je 17 poena uz četiri skoka. Kod poraženih najbolji je bio Kaukenas s 19 koševa.

Rusi sada u polufinalu čekaju pobjednika susreta između Španjolske i Francuske. (TS)