Rudež zamalo srušio prvaka

NBA liga ovo još nije doživjela: Ettore Messina ispisao povijest

U noći sa srijede na četvrtak odigrano je 13 utakmica najjače košarkaške lige svijeta (NBA) u kojima su nastupila i dvojica hrvatskih reprezentativaca...

Brooklyn Netsi našeg Bojana Bogdanovića nanijeli su Philadelphiji 76ers i 15. poraz u isto toliko utakmica na početku ove sezone. Bilo je 99-91 za momčad Lionela Hollinsa, no hrvatski reprezentativac nije briljirao.

Odradio je 26 minuta na parketu za kojih je ubacio šest poena, uz šut iz igre 2-5. Tricu je gađao 1-3, slobodna bacanja 1-2, a upisao je i po skok i asistenciju.

Joe Johnson predvodio je Brooklyn s 21 poenom, no najbolji pojedinac susreta bio je Deron Williams sa 17 koševa, osam skokova i 10 asistencija. Kod domaćina su KJ McDaniels i Tony Wroten ubacili po 18.

Damjan Rudež je s Indianom Pacers gostovao kod aktualnih prvaka San Antonio Spursa i zamalo je 'omastio brk'. Spursi su slomili ozljedama nagriženu Indianu tek u posljednjoj četvrtini, te su u konačnici slavili sa 106-100 ponajviše zahvaljujući Manuu Ginobiliju koji je ubacio 28 poena.

Rudež je u redovima gostiju ubacio 8 poena za 17 i pol minuta na parketu. Iz igre je gađao 3-6, odnosno 2-4 za tri poena. Upisao je po asistenciju i izgubljenu loptu, te tri prekršaja.

Treba spomenuti da je Ettore Messina na trenerskoj klupi Spursa zamijenio Gregga Popovicha (manji operativni zahvat) čime je postao prvi trener rođen u Europi koji je vodio NBA momčad u regularnom dijelu sezone.

Cleveland Cavaliersi spremili su Washington Wizardsima brutalnu osvetu za poraz koji su pretrpili u gostima prije pet dana. Tada je bilo 91-78, no Cavsi su noćas slavili 113-87. LeBron James bio je posebno inspiriran pa je ubacio 29 poena, te upisao 10 skokova i osam asistencija. Kevin Love pridodao je 21 koš, a Kyrie Irving 18. Kod Wizardsa je zakazao John Wall koji je sudjelovao s tek šest poena.

Golden State Warriorsi slavili su na Floridi kod Orlando Magica 111-96 zahvaljujući fenomenalnom Stephenu Curryju. On je odmorio cijelu posljednju četvrtinu jer je u prvom poluvremenu ubacio 25 poena, te odveo Warriorse do uvjerljivih 13 poena razlike. U nastavku je razlika rasla i do 27 koševa, a Golden State je u konačnici upisao sedmu uzastopnu pobjedu.

Zanimljiv susret u Istočnoj konferenciji odigrali su Atlanta Hawksi i Toronto Raptorsi, a pobjedu su odnijeli gosti iz Kanade slavivši u konačnici sa 126-115. DeMar DeRozan predvodio je Raptorse s 27 poena, dok je Lou Williams pridodao 22. Bila je to šesta uzastopna pobjeda Toronta, koji vodi na ljestvici Istočne konferencije. Raptorsi su dobili 11 od posljednjih 12 utakmica čime su izjednačili najbolji klupski učinak u 20-godišnjoj povijesti.

Spomenimo i drugu vodeću momčad lige Memphis Grizzliese, koji su slavili kod Los Angeles Lakersa 99-93. Memphis se po pobjedama i porazima poravnao s Torontom (13-2), a momčad je u Los Angelesu do slavlja predvodio Marc Gasol s 19 poena i 11 skokova. Bila je to sedma pobjeda Memphisa u posljednjih osam utakmica.

Kobe Bryant je kod domaćina,koji je izgubio sedam od posljednjih devet utakmica, bio najefikasniji s 22 koša.

4. Oklahoma City 4 12 .250 8 1/2
5. Minnesota 3 10 .231 8