Bostonu sedma sa Sixersima

Rondo 'podario' Celticisma finale Istoka s Miamijem!

Boston Celticsi kompletirali su polufinalnu postavu doigravanja NBA lige kada su u noći sa subote na nedjelju svladali Philadelphiju 76erse 85-75 za ukupnu pobjedu u seriji 4-3...

Bostonu je kartu za finale Istočne konferencije "podario" Rajon Rondo koji je upisao triple-double. Razigravač Celticsa ostvario je učinak od 18 koševa, te po 10 skokova i asistencija što je bilo dovoljno za šuterski neraspoložene goste. Philadelphia je imala mizernih 35 posto šuta iz igre, te čak 15 izgubljenih lopti.

Nije ni Boston bio ništa bolji u posljednjem segmentu igre (14), ali je zato ubacio 42,5 posto lopti iz igre, te visokih 91 posto s crte slobodnog bacanja (20-22). Uz to je svaki igrač startne petorke Celticsa ubacio dvoznamenkasti broj poena.

Iako rezultat sugerira drugačije, 76ersi su imali priliku izboriti finale konferencije. Naime, četiri i pol minute prije kraja Paul Pierce je zaradio šestu isključujuću osobnu pogrešku pri +3 vodstvu Bostona. No, nakon toga je junak susreta Rondo ubacio devet poena zaredom i odveo Celticse na dvoznamenkastu razliku. Rondo je u posljednjoj četvrtini ubacio 11 od svojih 18 poena.

U posljednjim sekundama utakmice TD Gardenom se orilo: Beat the Heat (pobijedite Heat)! Boston će treću sezonu zaredom u doigravanju igrati protiv Miamija, a trenutni je omjer u prijašnje dvije 1-1. Celticsi su 2010. slavili u pet utakmica, a istom je mjerom prošle sezone uzvratio Heat.

Veteranska momčad iz Bostona nema previše vremena za odmor od iscrpljujuće serije, s obzirom da već u ponedjeljak gostuje na Floridi u prvoj utakmici finala Istoka. Na Zapadu će svoje finale večeras (nedjelja) otvoriti San Antonio Spursi i Oklahoma City Thunderi. Prednost domaćeg parketa imaju Spursi. (TS)