Odlično

Roko Ukić odigrao najbolju utakmicu u NBA ligi

Naš košarkaši reprezentativac Roko-Leni Ukić odigrao je najbolju utakmicu u dresu Toronto Raptorsa u dosadašnjoj karijeri. Ukić je igrao cijelu odlučujuću posljednju četvrtinu, a zabio je i jedan od najvažnijih koševa na utakmici.

Jedini naš igrač u NBA ligi je u 108-102 pobjedu Raptorsa protiv vrlo jakog Orlando Magica ugradio 12 koševa i sedam asistencija. Ukić je imao odličan šut (iz igre 4-6, slobodna bacanja 4-4) uz dva skoka i rekordnih sedam asistencija za 23 minute provedene u igri.

Splićanin je sjajno iskoristio izostanak prvog graditelja igre Raptorsa Josea Calderona, te se boljom igrom u prvom poluvremenu od Williea Salomona, svog izravnog konkurenta za mjesto u petorci, nametnuo treneru Jayu Trianu pa je na parketu proveo čitavu neizvjesnu četvrtu četvrtinu.

Naš je reprezentativac iznimno dobro predvodio napade Raptorsa, a istaknuo se i u samoj završnici kada je 38 sekundi prije kraja pogodio nakon ulaska pod koš za vodstvo 105-102.

Najefikasniji u sastavu Toronta bio je Anthony Parker sa 26 koševa, a za Orlando je sjajni centar Dwight Howard ubacio 39 poena.