Slavlje u Novom Mestu

Repeša dočekao prvu povratničku pobjedu na klupi Cibone!

Košarkaši Cibone nakon tri uzastopna poraza u regionalnoj ligi konačno su ostvarili pobjedu...

Prvo slavlje od povratka Jasmina Repeše na klupu stiglo je u 15. kolu kod Krke sa 86-77. Nakon poraza u Draženovom domu od Radničkog novi strateg Cibone u drugoj utakmici kako vodi momčad upisao je i prvu pobjedu. U 15. kolu ABA lige Zagrepčani su na gostovanju kod slovenske Krke u Novom Mestu ostvarili 8. ligašku pobjedu rezultatom 86-77.

Cibona je već u prvoj četvrtini izgradila veliku prednost 28-11 koju niti u jednom trenutku domaćini nisu ozbiljnije ugrozili. U tom periodu "vukove" je krasio izrazito visok postotak šuta koji nije posebno narušen niti u nastavku.

Prvo ime Cibosa bio je Barbour s 22 koša i gotovo savršenim šutom (za dva poena 7-7, za tri poena 1-2, slobodna bacanja 5-6), dok su Rudež i Rozić dodali po 12 ubačaja, s tim da je Rozić imao i 8 skokova. Dvocifren je još bio i Žižić s 10 poena i stopostotnim šutom (za dva 3-3, slobodna bacanja 4-4).

Kod Krke, bolji od ostalih, Hansbrough sa 16 koševa.

Nakon utakmice trener Cibone Jasmin Repeša nije bio previše zadovoljan:

"Nisam do kraja zadovoljan jer smo primili 30 poena u zadnjoj četvrtini, ali to su greške na kojima moramo raditi. Definitivno smo u situaciji nemira i svi mi u Ciboni i oko Cibone znamo da nam je svaka pobjeda jako važna. Znamo što moramo raditi, a sve je to lakše kada se skupljaju pobjede.“

Sljedeću utakmicu Cibosi će odigrati u subotu 14. siječnja, kada na svom terenu igraju protiv Maccabija koji je vodeća momčad ABA Lige s četrnaest pobjeda i samo jednim porazom. Nakon ove pobjede Cibona u ABA ligi ima omjer od osam pobjeda i sedam poraza.