Euroliga

Real razbio Efes za prvo mjesto u skupini, Šarić najbolji kod gostiju

U posljednjem kolu osnovnog dijela Eurolige, madridski Real svladao je Anadolu Efes s 90-70, a naš Dario Šarić bio je najbolji u gostujućem sastavu...

Bio je to izravni dvoboju za prvo mjesto u skupini A. Gosti iz Istanbula držali su priključak sve do dvije minute prije kraja treće četvrtine kada je rezultat bio 60-60, ali uslijedila je serija domaćih od 17-1 za 77-61 sedam i pol minuta prije kraja i pitanje je pobjednika bilo odlučeno.

Dario Šarić je sa 11 koševa (šut za dva 2-4, trica 2-6, slobodna bacanja 1-2), te pet skokova i osam asistencija bio najbolji u sastavu Anadolu Efesa, dok se Dontaye Draper za 20 minuta provedenih na parketu nije upisao u strijelce (šut za dva 0-2, trica 0-3), te je ostvario jedan skok i četiri asistencije.

Real je osvojio skupinu s omjerom 8-2, dok je Anadolu Efes drugi sa 6-4.

Oliver Lafayette je u 74-79 porazu Olympiakosa na gostovanju kod Galatasaraya sudjelovao s četiri poena (šut za dva 2-4, trica 0-3) uz po tri skoka i asistencije. No, usprkos tom porazu grčki je sastav s omjerom 8-2 još ranije osigurao prvo mjesto u skupini D, dok je Galatasaray pobjedom izborio ulazak u TOP 16 kao četvrti sastav u skupini. Uz njihovu pobjedu, na ruku im je išao i rezultat iz Valencije gdje je domaćin deklasirao litvanski Neptunas sa 103-65 i tako ga izbacio iz Eurolige. Neptunas je natjecanje u skupini okončao na petom, a Valencia na šestom mjestu.