259 koševa Warriorsa i Heata

Prvaci gaze sve pred sobom, spektakl u Kaliforniji

NBA prvaci Boston Celticsi ubilježili su sinoć i devetu uzastopnu pobjedu svladavši u svojoj dvorani Orlando Magic sa 107:88 čime su prekinuli pobjedonosni niz momčadi s Floride. No utakmica je bila izjednačena dok se Paul Pierce nije propisno razljutio.

Na poluvremenu je bilo svega dva razlike za Kelte, a onda se u trećoj četvrtini probudio Paul Pierce i postigao čak 17 koševa s kojima su prvaci u zadnji period ušli sa ugodnih 12 koševa razlike.

'Dobio sam nekoliko prekršaja u prvom poluvremenu i to me naljutilo toliko da sam želio odlučiti utakmicu u trećoj', kazao je Pierce, kojemu su pomagali Ray Allen (21), Rajon Rondo (16) i Kevin Garnett (15).

Celticsi imaju drugi najbolji omjer lige (17:2), dok je Orlando također dobar sa 13 pobjeda i svega pet poraza, a do Bostona su dobili šest zaredom u gostima. Momčad s Floride je imala rasoložene Rasharda Lewisa (30) i Turčina Hedu Turkoglua (19), ali nije imala na raspolaganju dvojicu ozlijeđenih startera - Jameera Nelsona i Francuza Mickaela Pietrusa.

Golden State Warriors i Miami Heat su napravili spektakl u Kaliforniji u kojem su gledatelji vidjeli 259 koševa i produžetak, ali i tugovali nakon pobjedničkog šuta sa linije slobodnih bacanja rookiea gostiju Michaela Beasleya u zadnjoj sekundi za konačnih 130:129 za Miami. Warriorsi su sedam sekundi prije kraja imali 129:126, prije negoli je Chris Quinn pogodio tricu, a Beasley presjekao zadnji napad domaćina i zaradio slobodna bacanja od kojih je jedno pogođeno bilo dovoljno za ukupno devetu pobjedu Miamia.

Jamal Crawford (40) je odigrao prvu domaću utakmicu za Warriorse otkad je došao iz Knicksa, dok je Miami predvodio najbolji strijelac lige Dwyane Wade sa 37 poena, uz izniman učinak Shawna Mariona (21,15 skokova).

Charlotte Bobcatsi su kod kuće sa 100:90 svladali Minnesota Timberwolvese, a u tek šestoj pobjedi Bobcatsa prednjačio je dvojac Jason Richardson (25) - Emeka Okafor (24). Randy Foye (23) predvodio je ove sezone vrlo lošu Minnesotu, koja ima tek četiri pobjede.