Prva pobjeda za Oklahomu, Bucksi razbili Nickse

Dojučerašnji Seattle SuperSonicsi, koji su nakon preseljenja promijenili ime u Oklahoma City, ostvarili su svoju prvu pobjedu pod novim imenom pobijedivši Minessota Timvewolvse sa 88:85, a New York Knicksi izgubili su u Madison Square Gardenu od Milwaukee Bucksa 86:94.

Najzaslužniji za prvu ovosezonsku pobjedu bili su prošlosezonski najbolji novak godine Kevin Durant  sa 18 koševa i četvrti izbor s ovogodišnjeg 'drafta' Russell Westbrook s 14 ubačaja, ali i dvije osvojene lopte u posljednje dvije minute utakmice.

Gosti iz Minneapolisa poveli su 85-84 nepune 3 minute prije kraja, no nakon toga više nisu postigli niti jedan poen, dok su pobjedu domaćima svojim pogocima donijeli Westbrook i Collison. Najefikasniji u sastavu Minnesote bio je Al Jefferson sa 24 poena i 13 skokova.

A u New Yorku su Milwaukee Bucksi odličnom obranom i ujednačenim napadom na gostovanju svladali New York Knickse s 94-86.

Krajem treće četvrtine Bucksi su imali 16 poena prednosti, no tada su zbog ozljede desnog gležnja ostali bez svog prvog strijelca Michaela Redda (16). Pobjeda ipak, nije došla u pitanje. Čak šest igrača Bucksa postiglo je dvoznamenkast broj koševa, a najviše 18 ubacili su Ramon Sessions i Richard Jefferson. Quentin Richardson (28) i Zach Randolph (15, 13 skokova) bili su najbolji kod Knicksa.