Napokon dobio priliku

Preporođeni Ukić: Pokazao sam da mogu igrati u NBA-u

Hrvatski reprezentativac i član Toronto Raptorsa Roko Ukić vratio je, makar privremeno, minutažu i učinkovitost u dresu svog NBA kluba u posljednje dvije utakmice.

Ozljeda španjolskog playmakera Josea Calderona donijela je 24-godišnjem Splićaninu 24 minute u dvoboju s Orlando Magicom, koji je riješio ključnim košem u završnici. Zabio je 12 poena uz sedam asista u toj velikoj pobjedi Toronta, drugoj nakon slavlja nad Houstonom. Onda je ponovno solidno igrao na gostovanju kod Milwaukeeja, zabio 11 poena, ali su Raptorsi izgubili 107-97.

'Bilo je zanimljivo napokon provesti vrijeme na parketu kad se utakmica odlučuje, u srazu s Orlandom. Žao mi je što sam protiv Bucksa morao na klupu tri minute prije kraja. Imao sam dobar osjećaj, mislim da smo imali priliku dobiti i tu utakmicu' izjavio je Ukić za agenciju Totalsport nakon što je spojio dvije iznadprosječno dobre utakmice u dresu kanadskog kluba.

'Osjećam napredak. Prije svega u glavi i samopouzdanju. Sad vidim da definitivno mogu igrati ovdje. To dokazuje statistika. Svaki put s normalnom minutažom imam dobar učinak. Zbog toga igram bez pritiska i opterećenja koje sam osjećao prvih mjesec dana.'

Sad vidim da definitivno mogu igrati ovdje. To dokazuje statistika.

'Skoncentrirao sam se na stvari koje radim dobro i nastojim ih što više ponavljati dok lošije dijelove svoje igre nastojim ne forsirati previše; to je razlog što sam dobio na efikasnosti.'

Ponovo me očekuje klupa

Ukić je u posljednje tri utakmice na prosječnoj minutaži od gotovo 19 minuta. Četiri utakmice prije nije odigrao niti sekunde.

'Kao što sam već objašnjavao, taman da odigram pet odličnih utakmica zaredom, ponovno mi se može dogoditi klupa. Nije to pitanje trenerove sklonosti ili nesklonosti, odgajanja ili tipičnog ignoriranja rookieja. Jednostavno, to je nešto što se u NBA-u ne može kontrolirati, pogotovo kad si rookie. Nema za to pravila niti nekog logičnog objašnjenja. Na meni je samo da svaki put kad uđem dam sve od sebe i odigram najbolje što mogu. U nekoj doglednoj budućnosti, bližoj ili daljnjoj, to će se sigurno isplatiti te rezultirati kontinuiranom pristojnom minutažom.'

Atmosfera u momčadi bolja je nakon dviju posljednjih pobjeda. Raptorsi se još uvijek nadaju doigravanju, otkriva Ukić.

'Pobijedili smo dvije jake momčadi (Houston pa Orlando, op. a.) zaredom i odmah je, naravno, raspoloženje bolje. Idemo sad u Washington po novu pobjedu. Očekujemo nastavak teške borbe za doigravanje.'