Minnesota 3/3

Povratak Westbrooka u pobjedi Thundera, uvjerljivi Miami

Nakon dva poraza zaredom aktualni prvaci NBA lige, košarkaši Miamija, u nedjelju su u svojoj American Airlines Areni pobijedili Washington sa 103-93…

Heat je bio i uvjerljiviji nego što to pokazuje krajnji rezultat. Nakon tri je četvrtine vodio s 87-64, a tek je u završnoj dionici malo otpustio nogu s gasa i omogućio gostima da ublaže poraz. LeBron James je ubacio 25 koševa za Miami, Chris Bosh je dodao 24, a Dwyane Wade 20. Za Wizardse, koji su i dalje bez pobjede, Bradley Beal je upisao 19 poena.

Na parket se u nedjelju, nakon dviju operacija i oporavka od teške ozljede koljena, vratio razigravač Oklahoma Cityja Russell Westbrook. U pogonu ga nije bilo šest mjeseci, a povratak je proslavio domaćom pobjedom protiv Phoenixa (103-96) u koju je ugradio 21 koš i sedam asistencija. Kevin Durant se istaknuo s 33 poena i deset skokova, dok je kod gostiju sjajan bio Eric Bledsoe s 26 koševa, sedam skokova i 14 asistencija.

Košarkaši Minnesote ostvarili su i treću pobjedu u tri ovosezonska nastupa. U nedjelju u Madison Square Gardenu svladali New York sa 109-100, a glavninu posla su obavili u prvoj četvrtini koju su dobili s 40-19. Knicksi su se na kraju utakmice sasvim približili, ali nisu uspjeli slomiti goste koje su predvodili Kevin Love s 34 koša i 15 skokova i Kevin Martin s 30 koševa. New Yorku nisu pomogla 22 poena i 17 skokova Carmela Anthonyja.

Los Angeles Lakersi su umalo pali nakon što su imali 21 koš prednosti, ali su na koncu ipak u svome Staples Centeru nadigrali Atlantu sa 105-103. Xavier Henry je ubacio 18 koševa, a Pau Gasol je dodao 16 uz 13 skokova za Lakerse. S druge se strane Kyle Korver istaknuo s 22 poena, a trice ja gađao 6-6. (TS)

NBA liga, nedjelja:

Detroit - Boston 87-77 (Drummond 15k, 12s, Monroe 15k, 10s, Smith 15k / Olynyk 15k)
Miami - Washington 103-93 (James 25k, Bosh 24k / Beal 19k)
Orlando - Brooklyn 107-86 (Vučević 19k, 12s, Oladipo 19k / Lopez 21k)
Oklahoma City - Phoenix 103-96 (Durant 33k, 10s, Westbrook 21k / Bledsoe 26k, 14a)
New York - Minnesota 100-109 (Anthony 22k, 17s / Love 34k, 15s, Martin 30k)
Los Angeles Lakers - Atlanta 105-103 (Henry 18k, Gasol 16k, 13s / Korver 22k)