Popović o tehničkoj: Sudac me ničim izazvan kaznio!

Nakon poraza od Slovenije u četvrtfinalu u gorkom sjećanju će nam ostati tehnička pogreška svirana Marku Popoviću.

Sve je izgledalo fantastično protiv Slovenaca, Hrvatska je imala +13 i napad do kraja poluvremena no tad se događa još jedna drama u režiji hrvatske košarke. Marko Popović zarađuje tehničku. Slovenci pogađaju slobodna bacanja, te nakon toga i tricu za odlazak na odmor sa samo -8 (47:39).

'S Lakovičem sam ušao u verbalni konflikt a sudac me ničim izazvan kaznio, međusobno smo pričali, sa sucima ništa, i ne znam i ne znam po kojim kriterijima samo jedan igrač može dobiti tehničku, a ne obojica. Nažalost, zbog toga smo primili pet poena,' kazao je poslije utakmice Popović.

Popović je objasnio i zbog čega se verbalno sukobio s Lakovićem.

'Lakovič je prvo krenuo laktom na mene. Ja sam mu nešto dobacio, on mi vratio i tada sam otišao do sudaca. Kad smo izašli s timeouta, on opet prvi nešto kaže, ja mu odvratim i dobijem tehničku. Suludo.'

Popoviću je žao zbog zarađene tehničke, ali naveo je i pravu istinu, 3 poena u trećoj četvrtini i totalni kaos u napadu stajali su nas pobjede.

'Krivo mi je zbog tehničke. No, ne bih rekao da je to odredilo atmosferu u drugom poluvremenu. Mislim da smo napadački stali, dali smo jako malo poena.'