Magic nadigrao Sixerse

VIDEO Pet koševa Hezonje u pobjedi Orlanda, loš Bogdanović u porazu Brooklyna

Orlando Magic je sinoć pobijedio Philadelphiju 76erse, a Mario Hezonja je u nešto više od deset minuta zabio pet koševa, kao i Bojan Bogdanović koji je u porazu Brooklyn Netsa od Portland Trail Blazersa odigrao 22 minute.

Orlando je sa 124-115 slavio u Philadelphiji protiv Sixersa, a do pobjede ih je odveo Nikola Vučević koji je zabio 35 koševa uz devet skokova i četiri asistencije. Mario Hezonja je igrao 10:53 minuta i zabio je pet koševa. Victor Oladipo je dodao 22 poena, a Evan Fournier 21 za Magic. Philadelphiju je predvodio Ish Smith s 22 postignuta koša, dok je Jahlil Okafor ubacio 17 za Sixerse koji imaju osam pobjeda u 48 utakmica.

Philadelphia je izgledala dobro u trećoj četvrtini kada je izbrisala zaostatak od pet koševa s poluvremena, pogodivši 12 od prvih 15 šuteva i čak povevši sa 83-77. No, Orlando je tada nadigrao 76erse u zadnjih šest i pol minuta treće četvrtine i ušao u zadnju četvrtinu s vodstvom od 97-93.

Portland Trail Blazersi su sa 112-104 pobijedili Brooklyn Netse, a Damian Lillard i C.J. McCollum su svaki zabili po 34 koša. Lillard je postao prvi igrač Portlanda koji je u pet utakmica zaredom zabio najmanje 30 koševa od Geoffa Petrieja iz sezone 1970./71. Brooklyn je predvodio Brook Lopez koji je ubacio 36 koševa uz deset skokova, a Joe Johnson je zabio 19. Bojan Bogdanović je u porazu odigrao 22:05 minuta, upisavši jedan skok i četiri asistencije kojima je dodao pet koševa od čega je bila jedna trica iz pet pokušaja.

Netsi su gubili sa 68-49 na početku treće četvrtine prije nego su stigli do vodstva od 89-88 lnešto više od devet minuta do kraja. Utakmica je bila izjednačena prije nego su McCollum i Lillard pogodili po tricu za rezultat od 107-101 minutu i pol do kraja. Lillard je zaključio pobjedu sa četiri slobodna bacanja u zadnjih 26,4 sekundi.

U jedinoj utakmici koja je imala produžetka Utah Jazz je pobijedio Houston Rockets sa 117-114. Gordon Hayward je zabio 28 koševa za Jazz koji se sada popeo na osmo mjesto u Zapadnoj konferenciji. Najčinkovitiji kod Houstona bio je James Harden s 42 poena, a Jason Terry je pogodio tricu 10,8 sekundi do kraja regulanrog dijela utakmice za 106-106 nakon čega je usliejdio produžetka.

To je bila Hardenova osma utakmica na kojoj je zabio najmanje 40 koševa čime se izjednačio sa Stephenom Curryjem. Hood je pogodio tricu preko Dwighta Howarda 51,9 sekundi do kraja produžetka za vodstvo Jazza od 115-112. Harden je nakon toga pogodio polaganje, ali je onda Derrick Favors zabio za 117-114 11,8 sekundi do kraja utakmice. Favors je utakmicu završio s 19 koševa i 12 skokova.