Vukovi stigli -19 i onda...

Partizan preko čudne Cibone do trećeg NLB naslova

I treće zaredom izdanje regionalne NLB lige pripalo je beogradskom Partizanu. Cibosi su se pretvorili u Vukove i onda vratili u cibose. Stigli su Zagrepčani -19 i onda i opet nestali u polupraznoj Areni.

Košarkaši Partizana pobjednici su osmog izdanja regionalne NLB lige nakon što su u finalnom susretu završnog turnira u beogradskoj Areni pobijedili Cibonu 63:49 (17:9, 21:18, 9:16, 16:6).

Bio je to treći uzastopni trijumf Partizana, a naslove su osvajali i FMP dva puta, te Hemofarm, Zadar i Union Olimpija.

Domaćin je odlično otvorio utakmicu, poveo je 6:0, a do konca prve četvrtine imao je osam koševa viška (17:9). U drugoj dionici Cibona je potonula na minus 19 (16:35), no do konca poluvremena se uspjela vratiti na podnošljivih 11 koševa zaostatka (38:27).

Anderson nije mogao sam

U trećoj četvrtini Vukovi su napokon pokazali zube i odigrali najbolje. Primili su 9, a zabili 16 koševa, te se posve vratili u meč. Odličnu igru Cibona je nastavila i na početku posljednje četvrtine kada je stigla na samo tri koša minusa (49:52) i imala napad.

Nažalost, u posljednjih šest minuta zagrebačka momčad nije postigla niti jedan koš, dok je Partizan zabio 11 koševa i stigao do pobjede.

Najefikasniji igrači u pobjedničkim redovima bili su Novica Veličković (17) i Stephane Lasme (11), dok su Cibonu predvodili Alan Anderson (22) i Jared Homan (11).