Partizan lako protiv Zagreba

Košarkaši Zagreb CO-a izgubili su u gostima kod beogradskog Patrizana 81:64 i time zaokružili neuspješno kolo hrvatskih predstavnika.

U susretima 18. kola NLB lige do dva boda znala doći samo Cibona pobjedom protiv FMP-a (85-78). Podsjetimo, Zadar je pao nakon produžetka kod Heliosa (94-92), a u utorak je Split CO poražen na domaćem parketu od Crvene zvezde (67-62).

Samo jedna dobra četvrtina nije bila dovoljno 'mravima', čak niti za poraz koji ne bi bio tako rezultatski grub. Već na poluvremenu Partizan je imao +21 (50-49), što su gosti sjajnom trećom četvrtinom smanjili na 59-49. Ipak, više od toga nisu mogli.

Centar Zagreba Ante Tomić bio je koplje ispred ostalih u napadačkom dijelu igre s 18 poena i 10 skokova, Andrej Štimac dodao je 12, a nitko od njihovih suigrača nije dodao dvoznamenkast broj poena. Partizan je do 16. pobjede u 18. utakmici sezone predvodio Novica Veličković s 21 košem i 13 skokova.