Pružili dobar otpor

Oslabljeni Zagreb izgubio u Moskvi s pristojnih 13 razlike

Košarkaši Zagreb CO-a poraženi su u dvoboju 8. kola B skupine Eurolige u Moskvi od CSKA s 74:87...

Iako su očekivano izgubili, košarkaši Zagreba su pružili su jako dobar otpor momčadi CSKA, koja ih je u Moskvi svladala sa 87-74 (43-34).

Zagreb je 35 minuta držao neizvjesnost oko pobjednika, što je već samo po sebi velika stvar, pogotovo ako uzmemo u obzir da su ''mravi'' u Moskvi zaigrali bez trojice važnih igrača – Damira Mulaomerovića, Marija Kasuna i Darija Šarića. Golemu prednost CSKA je imao u skoku (41-18), dok je u svim ostalim statističkim elementima Zagreb bio poprilično ravnopravan sa znatno renomiranijim suparnikom. Uostalom, Zagreb je na svom parketu izgubio od CSKA s 42 koša razlike, a u Moskvi samo s 13.

Zagreb je utakmicu otvorio vodstvom 6-0, te je imao prednost tijekom cijele prve četvrtine koju je na kraju dobio s 23-18. Domaćin je do prvog vodstva na utakmici, 28-27, stigao u 13. minuti. Simon je odmah nakon toga poentirao za posljednju prednost Zagreba u prvom dijelu 29-28. Moskovljani su prvo poluvrijeme okončali s vodstvom 43-34.

Ipak, hrvatski prvak se nije predavao, odlično je odigrao treći period, u kojem je 20 sekundi prije kraja stigao i do vodstva 58-57 koševima Rančića. U zadnjoj četvrtini je Zagreb na početku imao egal 60-60, kada je domaćin napravio seriju 7-0. Zadnju šansu za hvatanje priključka je hrvatski prvak imao kod rezultata 69-64, kada nije iskoristio dva napada za smanjenje vodstva. Domaćin je odjurio na 17 razlike, te je na kraju pobijedio s 13 koševa prednosti.

Do osme uzastopne pobjede u B skupini CSKA je stigao na krilima bivšeg Cibosa Jamonta Gordona, koji je s 18 koševa bio najbolji strijelac svoje momčadi, a dodao je i tri asistencije, te Nenada Krstića, koji je upisao 14 koševa i 9 skokova.

U Zagrebu su daleko najbolji bili Krunoslav Simon s 21 košem i 5 asistencija, te Josh Heytvelt s 19 poena i 5 skokova.

Zagrebu je ovo bio šesti poraz u osmom nastupu, a u sljedećem kolu ugostit će Unicaju iz Malage.