Slaba večer Rosea

Orlando nanio Chicagu treći domaći poraz, Phoenix sredio prvake

U četvrtak su odigrane samo dvije NBA utakmice. Orlando je slavio na gostovanju kod najbolje momčadi Istoka, Chicaga, 99-94, dok je Phoenix bio bolji od prvaka Dallasa 96-94...

Chicago je upisao deveti poraz u sezoni, te tek treći na domaćem parketu. Najbolji je igrač Orlanda bio Dwight Howard sa 29 poena i 18 skokova, no unatoč tome što je "kraljevao" pod koševima, pobjedu su Orlandu, zapravo, donijela dva druga igrača. Posljednjih devet poena na utakmici za Orlando su postigli Anderson (pet) i Redick (četiri), čime su odbili završni napad Rosea i društva. Najbolji "bik" Derrick Rose je imao, u svojim okvirima, slabu večer, pa je utakmicu završio sa 17 poena, a uz to je iz igre gađao samo 6-22.

U posljednje dvije i pol minute ogleda Phoenix nije ubacio niti jedan poen protiv Dallasa, ali je ipak pobijedio aktualne prvake 96-94. Naime, u zadnje dvije i pol minute je Phoenix ušao sa 96-90, ali je do kraja primio samo četiri koša od Nowitzkog što je bilo dovoljno za zadržavanje prednosti.

U sastavu čak najbolji nije bio Steve Nash (11 poena i 11 asistencija), ali su zato ogroman dio posla obavili Marcin Gortat (16 poena i 12 skokova), te Jared Dudley (18 poena i osam skokova). Kod poraženih su Dirk Nowitzki i Vince Carter (dojučerašnji igrač Phoenixa) ubacili po 18 poena, s tim da je ovaj potonji imao još pet skokova i četiri asistencije. (TS)

NBA liga, četvrtak:

Chicago - Orlando 94-99 (Boozer 26p, 7s / Howard 29p, 18s, J. Richardson 18p)

Phoenix - Dallas 96-94 (Gortat 16p, 12s, Dudley 18p, 8s / Carter 18p, 5s, 4a)

6. Memphis 38 23 15
7. Minnesota 40 21 19