Tukao ih i Cholet

Oni su gori od Dinama: Cibona izgubila 19. utakmicu zaredom u Europi!

Košarkaši Cibone u trećem nastupu u Eurocupu ove sezone upisali su i treći poraz.

Košarkaši Cibone u trećem nastupu u Eurocupu ove sezone upisali su i treći poraz. U Draženovom domu bolji je od Vukova bio francuski Cholet s 95:90.

Nakon što je ruski Spartak slavio u Zagrebu, a potom i Ulm na domaćem parketu, ovom se prilikom protiv Cibone osladio Cholet u 3. kolu, koji je slavio 95:90. Inače, i Cholet i Cibona su prije ovog večerašnjeg ogleda bili bez pobjede, ali sada je Cibona ostala sama na dnu.

Inače, za Cibonu je ovo 19. uzastopni poraz u euronatjecanjima. U prethodne dvije sezone Vukovi su ostvarili omjer 0:10 u Euroligi, pa 0:6 u Eurokupu. Ove sezone imaju, dakle, 0:3.

Od starta utakmice, gdje niti jedni niti drugi nisu znali kvalitetno odigrati obranu u gotovo niti jednom trenutku, Cholet je bio u prednosti. Na poluvremenu su Francuzi otišli i iznad deset poena prednosti, a taj je zaostatak Cibona smanjila tijekom treće četvrtine. No, u niti jednom trenutku Cibona nije povela. Sramežljivo je prijetila, ali pobjedu Choleta nije ugrozila.

Po 24 poena su kod Cibone ubacili veterani Andrija Žižić i Davor Kus, s tim da je prvi imao i sedam skokova, a potonji šest asistencija. Kod Choleta je najbolji bio Marcus Goree sa 20 poena i sedam skokova, dok je Travon Bryant dodao 19 uz isto toliko skokova.

Druga utakmica ovog kola skupine G se igra u srijedu. U Sankt Peterburgu će se ogledati Spartak i Ulm.