Poraz Lakersa

Oklahoma, San Antonio i Indiana imaju 2-0

U noći sa srijede na četvrtak su košarkaši Inidane na Istoku, odnosno, Oklahoma Cityja i San Antonija na Zapadu ostvarili druge pobjede u prvom krugu doigravanja NBA lige...

Najteže je do druge domaće pobjede došao Oklahoma City, najbolja momčad na Zapadu. Sa 105-102 je pobijeđen Houston, iako je tijekom zadnje četvrtine domaćin imao petnaest poena prednosti. No, serija gostiju iz Teksasa od 21-2 je učinila završnicu neizvjesnom. Ipak, iznenađenje se nije dogodilo u utakmici gdje je u prve tri četvrtine vladala velika neizvjesnost i dvadeset puta su se sastavi izmjenjivali u vodstvu.

Dvojac Oklahome, Russell Westbrook i Kevin Durant, bio je sinkroniziran, odnosno, svaki je ubacio po 29 poena. Tome je Durant dodao devet skokova i četiri dodavanja, a Westbrook pet skokova i četiri asistencije. U završnici je važan koš zabio Serge Ibaka koji je kompletno gledano bio na visini sa 12 poena, 11 skokova i čak šest blokada (mahom sve Houstonovom centru Aşiku).

Kod Houstona je najbolji bio bivši Thunder James Harden s 36 poena, 11 skokova i šest asistencija (17 ubačenih slobodnih bacanja).

San Antonio je još jednom lakoćom prizemljio LA Lakerse. Ovaj put su Spursi slavili 102-91 za 2-0 u seriji. U odnosu na prvu utakmicu (38 posto šuta iz igre), domaći su igrači znantno poboljšali postotak šuta (51 posto), te su dobili svaku od četvrtina tijekom ove večeri.

Tony Parker je s 28 poena, četiri skoka i sedam dodavanja bio prvi igrač domaće momčadi, dok je s klupe Manu Ginobili dodao 13 poena, pet skokova i sedam asista. Svoj su dio posla sa 16 poena obavili i Duncan i Leonard. Na drugoj je strani Dwight Howard ubacio 16 poena uz devet skokova i šest blokada, a ukupno je pet igrača Lakersa bilo dvoznamekasto po broju poena.

Snaga Indiane je obrana, no kada Pacersi zabiju 113 poena, onda si mogu dati oduška u obrani. Sa 113-98 je Indiana svladala Atlantu, te lako došla do 2-0 u seriji. Inače, prvi je put od 2004. godine Indiana povela protiv nekoga 2-0 u doigravanju ovom pobjedom.

Dvojac Indiane je bio neuhvatljiv za obranu Atlante, pa je tako Paul George upisao 28 poena uz sedam skokova i tri dodavanja, dok je George Hill dodao 22 poena uz po tri skoka i asista.
Pacersi su suparnika nadskakali (47-41), te su imali i ukupan šut i onaj za tri poena iznad 40 posto. Kod gostiju je bolji od ostalih bio Al Horford sa 13 poena, 10 skokova i pet asistencija.

NBA liga, doigravanje:

Istočna konferencija

Indiana (3) - Atlanta (6) 113-98 (George 28p, 7s, 3a, Hill 22p, 3s, 3a / Horford 13p, 10s, 5a)
Indiana vodi u seriji s 2-0

Zapadna konferencija

Oklahoma City (1) - Houston (8) 105-102 (Durant 29p, 9s, 4a, Westbrook 29p, 5s, 4a / Harden 36p, 11s, 6a)
Oklahoma City vodi u seriji s 2-0

San Antonio (2) - LA Lakers (7) 102-91 (Parker 28p, 4s, 7a, Ginobili 13p, 5s, 7a / Howard 16p, 9s, 4bl)
San Antonio vodi u seriji s 2-0