Finale Zapada

Oklahoma predvođena Durantom izjednačila protiv Spursa

Kevin Durant je nezaustavljivom četvrtom četvrtinom odveo svoju momčad, Oklahoma City Thunder, do poravnanja u finalnoj seriji Zapadne konferencije NBA lige protiv košarkaša San Antonio Spursa (2-2)...

Thunder je, potpomognut s Durantovih 36 poena, slavio protiv Spursa u Oklahomi sa 109-103, te zaostatak od 0-2, u seriji do četiri pobjede, pretvorio u 2-2. San Antonio je, nakon -12 na poluvremenu, stigao na svega -4 u posljednjoj četvrtini, ali je tada Durant postigao 16 uzastopnih koševa Thundera za ponovno odvajanje na, pokazalo se, nedostižnu razliku.

"Jednom kada igrač njegovog kalibra uđe u seriju teško ga je zaustaviti. Ušao je u svoj ritam i bilo ga je nemoguće zadržati. Bilo je prekasno...", rekao je nakon utakmice Stephen Jackson, bezuspješni čuvar najboljeg strijelca NBA lige tri sezone zaredom.

Nezaustavljiv je uz Duranta bio i Španjolac Serge Ibaka koji je postigao rekord karijere po broju koševa (26) i to uz savršeni šut iz igre (11-11). Španjolac je sjajnom izvedbom nadoknadio "izostanak" Russella Westbrooka i Jamesa Hardena koji su kombinirano ubacili svega 18 poena.

"Ibaka nije promašio šut iz igre? Wow...", rekao je iznenađeni Durant.

"Otkako je stigao u ligu radi na svom skok-šutu. Čini se da mu je naporni rad konačno stigao na naplatu", zaključio je priču o svom suigraču "durantula".

Još jedan "čovjek iz sjene" je bio sjajan u noći sa subote na nedjelju u redovima Thundera. Centar Kendrick Perkins ubacio je 15 poena i upisao devet skokova.

"Njihovi centri su napravili razliku u ovoj utakmici. Ibaka je bio sjajan. Perkins također. Imamo puno posla uoči pete utakmice", rekao je Tim Duncan koji je ubacio 21 poen za Spurse.

San Antonio je do prije dvije utakmice bio na nizu od 20 pobjeda, najdužem nizu u povijesti NBA lige kada se gleda kraj regularnog dijela sezone i ulazak u doigravanje, te je izgledao kao da ima kontrolu nad serijom do četiri pobjede protiv Thundera. Međutim, s dva uzastopna poraza, serija je ponovno otvorena.

Peta utakmica igra se za dva dana (ponedjeljak) u Teksasu. (TS)

NBA doigravanje, finale Zapadne konferencije, 4. utakmica:

Oklahoma City Thunder - San Antonio Spurs 109-103 (Durant 36k, 8a, Ibaka 26k, 5s / Duncan 21k, 8s, Leonard 17k, 9s)