Marc Gasol strgao koljeno

Novi šok za Chicago: Bullsima se ponovno ozlijedio najbolji igrač

Košarkaši Portland Trail Blazersa i San Antonio Spursa nastavili su sinoć svoje pobjedničke nizove i došli do devetih uzastopnih pobjeda...

Portland je na domaćem parketu savladao Chicago Bullse 98-95 iako su u drugoj četvrtini zaostajali čak 21 koš razlike. No, Trail Blazersi su treću četvrtinu dobili sa čak 34-12 i tako režirali veliki povratak za nastavak najduljeg klupskog pobjedničkog niza od prosinca 2007. godine. Tada su Trail Blazersi vezali čak 13 uzastopnih pobjeda.

Wesley Matthews predvodio je pobjedničku momčad s učinkom sezone od 28 koševa, Robin Lopez je dodao 13 uz čak 16 skokova, dok je Damian Lillard 14 od svojih 20 koševa postigao u drugom poluvremenu. Da za Bullse večer bude gora u drugom se poluvremenu ozlijedio njihov najbolji igrač Derrick Rose. Osjetio je bol u desnom koljenu zbog kojega je propustio cijelu prošlu sezonu. Tijekom dana Rose će biti podvrgnut magnetskoj rezonanci, nakon čega bi trebala biti poznata težina njegove ozljede. Do izlaska s parketa Rose je bio najbolji igrač Bullsa s 20 koševa. Luol Deng upisao je 15 koševa i 14 skokova za Bullse koji su u gostujuću turneju od šest utakmica startali s dva uzastopna poraza.

San Antonio Spursi lakoćom su savladali Memphis u gostima sa 102-86. Otkako su od Grizzliesa izgubili u prvom krugu doigravanja 2011. godine Spursi su ih pobijedili u 12 od 14 utakmica, uključujući u šest uzastopnih. Tony Parker predvodio je Spurse, a 11 od svojih 20 koševa postigao je u posljednjoj četvrtini. Tiago Splitter dodao je 17 koševa uz 7 skokova, dok je Manu Ginobili ubacio 15 koševa uz 7 asistencija s klupe. Grizzliese je predvodio Mike Conley s 28 koševa, a valja reći da im se u susretu tijekom druge četvrtine ozlijedio centar Marc Gasol. U pitanju je lijevo koljeno, a težina ozljede bit će poznata nakon magnetske rezonance.

Indiana Pacersi trijumfirali su u TD Gardenu na gostovanju kod Boston Celticsa 97-82. Lance Stephenson upisao je svoj drugi triple-double u ovom mjesecu s 10 koševa, 11 skokova i 10asistencija, dok je najefikasniji igrač Pacersa bio Paul George s 27 koševa. Kod Celticsa, kojima je ovo bio šesti uzastopni poraz i peti uzastopni s dvoznamenkastim brojem koševa, najučinkovitiji je bio Jordan Crawford s 24 koša.

Minnesota Timbewolvesi deklasirali su u svom Target Centeru Brooklyn Netse sa 111-81. Već nakon prve četvrtine Netsi su zaostajali 16 koševa, a u četvrtoj su dionici gubili i sa 37 koševa razlike. Ujednačenu momčad Timbewolvesa vodili su Kevin Love i Kevin Martin sa 17 koševa, dok su Nikola Peković i Corey Brewer zabili po 15 koševa svaki. Love je pridodao i 16 skokova za svoj 13. double-double učinak sezone.

Los Angeles Lakersi produljili su svoj domaći pobjednički niz protiv Golden State Warriorsa na 11 utakmica. Slavili su Lakersi u Staples Centeru 102-95 natjeravši goste na 19 izgubljenih lopti. Pau Gasol upisao je 24 koša uz 10 skokova za Lakerse, dok je Nick Young s klupe upisao 21 koš. Kod Golden Statea, koji je igrao oslabljen za Stephena Curryja i Toneyja Douglasa, istaknuli su se David Lee s 21 i Harrison Barnes s 20 koševa. (TS)

NBA liga, petak:

Charlotte - Phoenix 91-98 (Henderson 17k / Frye 20k)

Philadelphia - Milwaukee 115-107, produžetak (Turner 27k, Hawes 25k, 12s / Butler 38k, 8s)

Toronto - Washington 96-88 (Gay 17k , DeRozan 17k / Wall 37k)

Boston - Indiana 82-97 (Crawford 24k / George 27k, Stephenson 10k, 11s, 10a)

Detroit - Atlanta 89-96 (Singler 22k / Teague 18k, 9a, Horford 17k, 11s)

Memphis - San Antonio 86-102 (Conley 28k / Parker 20k, Splitter 17k, 7s)

Minnesota - Brooklyn 111-81 (Love 17k, 16s, Martin 17k / Blatche 16k)

New Orleans - Cleveland 104-100 (Evans 19k, 10s / Irving 22k)

Dallas - Utah 103-93 (Ellis 26k, Dalembert 18k, 12s / Williams 19k)

Portland - Chicago 98-95 (Matthews 28k, Lillard 20k / Rose 20k)

LA Lakers - Golden State 102-95 (Gasol 24k, 10s, Young 21k / Lee 21k, 13s)