NLB: Zagreb nes(p)retno ispustio pobjedu protiv Partizana

Košarkaši Zagreba imali su praktički dobivenu utakmicu na domaćem terenu protiv Partizana, u 5. kolu NLB lige. No, u samoj završnici Beograđani su se vratili, i zatim pobijedili u produžetku 92:91.

Zagreb je odigrao izvrsnu utakmicu. Vodili su tijekom cijelog drugog poluvremena, ponekad i preko deset razlike, a u zadnje su dvije minute ušli s 76:68. Nažalost, iskustvo je prevagnulo u samoj završnici i gosti su serijom 10-2 uspjeli izboriti produžetke.

U produžetku je opet bilo iznimno neizvjesno, a 2 sekunde prije kraja na semaforu je stajalo 91:91. Tada je priliku za izvođenje slobodnih bacanja dobio tamnoputi Partizanovac Stephane Lasme. Upio je zabiti jednu od dvije lopte, što se pokazalo ključnim. U zadnjem napadu Zagrebaši nisu uspjeli zabiti i pobjeda je otišla na stranu gostiju.

U redovima Zagreba najbolji je bio Ante Tomić s 23 koša i 13 skokova, a dobri su bili i svi ostali. Strijelce kod Partizana predvodio je Uroš Tripković s 20 poena.

Partizan je tako ostao neporažen nakon 5 kola, a Zagreb je i dalje na samom dnu tablice NLB lige, iako ima vrlo talentiranu momčad.

Cibona je također doživjela poraz, protiv FMP-a u Železniku, rezultatom 85:76, kao i Split protiv Crvene Zvezde. Zadar je pak nastavio dobru seriju pobjedom doma protiv Heliosa 73:67.