NLB: Vukušić u zadnjoj sekundi zabio za pobjedu Cibone

U zagrebačkom derbiju Cibona je pobijedila u infarktnoj završnici Zagreb usred Trnskog rezultatom 89:88. Bila je to prva pobjeda Perasovićeve momčadi u novoj sezoni.

Nakon poraza od Hemofarme i Zadra, Cibona je konačno stigla i do prve pobjede. Protiv tradicionalno neugodnog Zagreba Cibosi su se jako mučili tijekom cijelog susreta, ali na kraju uz pomoć sreće otišli su iz Trnskog neporaženi.

Na početku susreta Zagreb je dominirao, a njihova prednost znala se popesti i do 8 razlike. Do poluvremena su se Cibosi probudili, tako da su domaći otišli na odmor sa samo dva pogotka prednosti.

U drugom dijelu Rozić i Marshall su se 'raspištoljili', i činilo se da će ugledniji zagrebački klub stići do uvjerljive pobjede. No, Simon, Tomić i društvo nisu imali namjere samo tako potpisati kapitaluciju, pa je Cibonina prednost od 7 razlike iščezla u samoj završnici. U posljednji minuti rezultat je bio 86:86, a onda prava drama. Zagreb je 17 sekundi prije kraja zabio i poveo 88:87, a

Cibona je imala posljednji napad. Cibonaši su triput promašili i triput dobivali novu priliku, a onda je Vedran Vukušić skočio i zabio jedan odbijanac u zadnjoj sekundi utakmice, za pobjedu 89:88.

Rawle Marshall predvodio je pobjednike s 29 poena, a po 14 su ubacili Davor Kus i Marin Rozić. Kod Zagreba je Ante Tomić imao 21 poen uz devet skokova.

Zagrebu je ovo treći poraz u NLB ligi, a Ciboni ova pobjeda donosi malo optimizma, iako će morati puno bolje igrati u nastavku sezone ako žele osvajati trofeje ove godine.