Novi trijumf Vukova

NLB: Cibona prebrodila -14 i svladala Splićane

U susretu 22. kola regionalne košarkaške NLB lige Cibona je u KC Dražen Petrović pobijedila Split Croatia osiguranje 79:73 (15:29, 20:8, 18:13, 26:23).

Cibona je vrlo loše otvorila utakmicu i već nakon prve četvrtine je bila u minusu 14 koševa (15:29). U drugoj dionici je uspjela smanjiti zaostatak (35:37), da bi u trećoj četvrtini posve preokrenula rezultat. U zadnjoj četvrtini Cibona je imala i osam koševa prednosti i predvođena Alanom Andersonom slomila je goste.

Anderson je bio najbolji igrač utakmice sa 18 koševa, Marin Rozić je dodao 16, Jared Howard 13, a Earl Calloway 12 koševa. Goste su predvodili Eddie Shannon (19), Lucas Jamon (17) i Marko Batina (14)

Na ljestvici vodi Partizan sa 20 pobjeda i dva poraza, na drugom mjestu je Crvena zvezda (17-5), treća je Cibona (16-6), četvrti je Hemofarm (16-6), dok je na petom mjestu Zadar (15-7). Split CO drži 10. mjesto sa skorom 8-14, dok je Zagreb CO na 12. mjestu sa 6 pobjeda i 16 poraza. Na posljednjem, 14. mjestu je Vojvodina (4-18).