NLB: Ciboni peta pobjeda u nizu kod Hemofarma!

Košarkaši Cibone i dalje su jedina neporažena momčad regionalne NLB lige. U 5. kolu su slavili na teškom gostovanju u Vršcu, nakon produžetka su svladali Hemofarm sa 96-94...

Cibonin je junak u nedjelju bio Marko Tomas koji je u dodatnih pet minuta, nakon što je osnovni dio završio 82-82, preuzeo stvar u svoje ruke i s deset poena poveo Zagrepčane do nove pobjede. Ukupno je Tomas završio utakmicu s 32 poena (šut za dva poena 5-6, za tricu 4-8) i devet skokova.

Dobru je utakmicu odigrao i Jamont Gordon koji je u trijumfu sudjelovao sa 16 poena, osam asistencija i šest skokova. Značajnu je ulogu imao i mladi Leon Radošević kojeg je trener Velimir Perasović držao u igri u odlučujućim trenucima posljednje četvrtine i u produžetku. Radošević mu je uzvratio s ukupno 12 koševa, koliko je skupio i Lukša Andrić.

Kod domaće momčadi najefikasniji je s 30 poena bio Boban Marjanović, dok su po 15 dodali Miljan Pavković i Marko Šutalo.

Nakon pet kola NLB lige na vrhu su redoslijeda dva zagrebačka kluba, Cibona s pet pobjeda i Zagreb s jednom manje.