Nezaustavljivo gaze

Žan Tabak s Cajom Laboral teško posramio Bešiktaš

Velika pobjednička serija Caja Laborala, od trenutka kada je hrvatski strateg Žan Tabak zasjeo na klupu kluba iz Vitorije, traje i dalje. U Top 16 fazi Caja Laboral je na omjeru 3-0...

Ovog je četvrtka Caja na domaćem parketu razbila Beşiktaş sa 77-51. Nekoliko minuta je trajala neizvjesnost u tom ogledu budući da je domaćin u 8. minuti imao vodstvo 25-2! Dva koša su Turci zabili u osam minuta, a nakon prve četvrtine sedam.

Nakon toga su se gosti napadački popravili, ali to apsolutno nije mogli ništa promijeniti u konačnici. Caja Laboral, momčad koja se doslovno provukla u drugu fazu natjecanja, sada je s omjerom 3-0 vodeća momčad skupine F.

Sa 13 poena je Brad Oleson bio prvi strijelac pobjednika, dok su po 12 ubacili Milko Bjelica, Tibor Pleiss i Maciej Lampe. Ovaj potonji je dodao i deset skokova. U redovima poražene momčadi hrvatski je igrač Damir Markota igrao 22 minute i zabio tek dva poena. Imao je tri skoka, jednu asistenciju i dvije izgubljene lopte. Promašio je dvije trice i pogodio jedan od dva šuta za dva poena. Zanimljivo da je čak pet igrača turske momčadi imalo negativnu valorizaciju na kraju ogleda. (TS)