Sjajni Howard

Nezaustavljivi Houston pomeo prvake, Blazersi uvjerljivi protiv Dallasa

Košarkaški Houston Rocketsa došli su i do šeste pobjede na otvaranju nove sezone NBA lige svladavši na svom parketu aktualne prvake San Antonio Spurse s 98:81.

Već prema običaju, Houston su do pobjede predvodili Dwight Howard i James Harden. Howard je iskoristio izostanak Tima Duncana, kojega je Gregg Popovich odmarao, i ozlijeđenog Tiaga Splittera te je utakmicu završio sa 32 poena i 16 skokova, uz šut 12-18. James Harden je Spursima postigao 20 poena, te uz to imao po šest skokova i asistencija.

Napad San Antonija nije funkcionirao. Spursi su promašili prvih 15 pokušaja za tricu, a utakmicu su završili sa dva ubačaja od 20 šuteva iza crte 7.24 m. Osim Duncana, Popovich je odmarao i Manua Ginobilija, a kako su Tony Parker i Kawhi Leonard utakmicu završili sa samo šest, odnosno sedam koševa, Spursi su još i dobro prošli. Najbolji strijelac San Antonija je sa 18 poena bio Cory Joseph.

Houston je svih šest ovosezonskih pobjeda ostvario s razlikom većom od 10 poena, što dovoljno govori o formi momčadi Kevina McHalea, koja se nalazi na vrhu ljestvice NBA lige. No, pobjednički niz Rocketsa će na velikoj kušnji biti u subotu, kad u Teksas stiže još jedna neporažena momčad, raspucani Golden State Warriorsi, koji su u prva četiri dvoboja ostvarili tri uvjerljive pobjede, a namučio ih je samo Portland (95-90).

Trail Blazersi su nakon tog poraza zaredali s dvije pobjede. Nakon što su 'isprašili' Cleveland (101-82), još su uvjerljiviji u svom Moda Centeru bili protiv Dallasa (108-87). Zanimljivo je da su Mavericksi na poluvremenu vodili 50-46, ali ih je Portland u preostale dvije četvrtine nadigrao sa 62-37. LaMarcus Aldrige je ubacio 20 poena i ugrabio sedam skokova za pobjednike, a uobičajeno raznovrstan bio je i Damian Lillard sa 18 koševa, šest asistencija i pet skokova. Strijelce Dallasa je sa 17 poena predvodio Dirk Nowitzki, ali je u drugom poluvremenu postigao samo dva koša.