Drama u Denveru

Nezaustavlji Miami dobio 13. zaredom, Spursi izgubili Parkera

Košarkaši Miami Heata slavili su sinoć i 13. uzastopnu pobjedu, svladavši na parketu svoje American Airlines Arene Memphis Grizzliese rezultatom 98-91...

Iako je imao najgoru šutersku večer u sezoni (4-14) LeBron James je susret završio korak kratak za triple-double sa 18 koševa, 10 asistencija i 8 skokova, od čega je u posljednjoj četvrtini imao učinak od 14 koševa, 4 skoka i 4 asistencije.

Dwyane Wade bio je najbolji strijelac Heata s 22 koša, a asistirao je Jamesu za ključnu tricu u posljednjih pola minuta susreta.

''James je pogodio najvažniji šut i to je sve što je bitno'', komentirao je centar Memphisa Marc Gasol, inače najefikasniji strijelac susreta s 24 koša. Poraz je Memphisu bio prvi nakon osam vezanih pobjeda.

Najbolja momčad Zapadne konferencije, San Antonio Spursi, na domaćem je parketu pregazila Sacramento 130-102 u susretu u kojem su imali osmoricu igrača s dvoznamenkastim brojem koševa i u kojem su ostali bez najboljeg igrača Tonyja Parkera. Parker je ozlijedio gležanj lijeve noge pri doskoku nakon jednog polaganja u trećoj četvrtini i prema riječima trenera momčadi Gregga Popovicha "neće ga biti neko vrijeme".

Strijelce Spursa protiv Sacramenta je predvodio DeJuan Blair sa 16 koševa, Danny Green je ubacio 15, a Kawhi Leonard i Tiago Splitter svaki po 14 koševa. Manu Ginobili je postavio momčadski rekord sa 15 asistencija ušavši s klupe (za 23 minute igre), dok je Parker do ozljede prikupio 13 koševa i 7 asistencija. Najbolji strijelac susreta bio je Sacramentov Marcus Thornton sa 25 koševa.

Denver Nuggetsi su na parketu svog Pepsi Centera svladali Oklahoma City Thunder 105-103 košem Tya Lawsona 0.2 sekunde prije kraja susreta. Iako je Wilson Chandler s 35 koševa bio najbolji pojedinac Nuggetsa tijekom susreta, koš odluke zabio je Lawson preko Thaba Sefoloshe malo unutar luka za tri poena. Thunderu je to bio peti poraz u zadnjih šest gostujućih susreta, a predvodio ih je Russel Westbrook sa učinkom sezone od 38 koševa. Kevin Durant je ubacio 25 koševa uz 14 skokova.

Nuggetsi su ove sezone kod kuće na omjeru pobjeda i poraza 25-3, a bolji od njih u tom je segmentu tek Miami sa omjerom 26-3.

Los Angeles Clippersi lakoćom su prokrstarili Clevelandom i slavili 105-89 u susretu u kojem ih je predvodio Jamal Crawford sa 24 koša. Blake Griffin je ubacio 16 koševa uz 11 skokova, a Chris Paul 11 koševa i 15 asistencija. Najbolji pojedinac kod Cavaliersa, koji su i treću uzastopnu utakmicu igrali bez najboljeg igrača Kyriea Irvinga (desno koljeno), bio je Dion Waiters sa 17 koševa. Zanimljivo, Clippersima je ovo bila prva pobjeda u Quicken Loans Areni od 10. ožujka 2002. godine.

Do osme uzastopne pobjede u svom TD Gardenu stigli su Boston Celticsi protiv Golden Statea sa 94-86. Iako su Celticsi imali 17 izgubljenih lopti, iskoristili su šutersku indisponiranost Golden Statea (34%) i došli do pobjede nošeni Paulom Pierceom koji je ubacio 26 koševa, kao i Jeffom Greenom koji je 10 od svojih 18 koševa ubacio u posljednjoj četvrtini. Warriorsi su izgubili i treću uzastopnu utakmicu, kao i devetu od posljednjih 12, a u njihovim je redovima najbolji pojedinac opet bio Stephen Curry s 25 koševa.

Dallas Mavericksi prekinuli su negativan niz od tri uzastopna poraza gostujućim slavljem kod Brooklyn Netsa 98-90. Najveće zasluge za pobjedu Mavericksa idu na račun Vincea Cartera koji je bivšem klubu ubacio 20 koševa, te Dirka Nowitzkog, koji je uz 20 koševa uhvatio i osam lopti pod obručima. (TS)