San Anotonio u stopu prati Oklahomu

Neuništiv: S razbijenom arkadom najbolji igrač utakmice!

Pobjede aktualnog prvaka Miamija, vodeće momčadi lige Oklahoma Cityja, ali i posrnulih LA Lakersa obilježile su petak u najjačoj svjetskoj košarkaškoj ligi (NBA)...

Turneju po Kaliforniji Oklahoma City je nastavio u Sacramentu gdje je u posljednjoj četvrtini slomio otpor domaćih Kingsa za pobjedu 105-95. Kevin Durant je s 24 koša i 11 skokova još jednom bio prvo ime Thundera, Kevin Martin je s klupe također dodao 24 poena, a Russell Westbrook je upisao 18 koševa i ove sezone rekordnih 14 asistencija. Oklahoma je s 34 pobjede i deset poraza na vrhu NBA lige.

U stopu je prati San Antonio koji je u petak u teksaškom okršaju bio bolji od Dallasa sa 113-107. Iako je u sudaru s Eltonom Brandom zaradio posjekotinu iznad oka zbog koje je jednu četvrtinu proveo na šivanju, Tony Parker je bio prvo ime Spursa s 23 koša i deset asistencija. Tim Duncan je ostao kod kuće zbog problema s koljenom što je iskoristio čovjek s klupe DeJuan Blair za 22 poena. Kod domaćih je Rodrigue Beaubois ubacio 19, a Dirk Nowitzki 15 koševa.

Miami je u svojoj American Airlines Areni bez poteškoća svladao Detroit sa 110-88 i došao do četvrte uzastopne pobjede. Dwyane Wade je s 29 koševa i sedam asistencija bio vodeća figura Heata, a nije daleko bio ni LeBron James s 23 poena, te po sedam skokova i asistencija. Pistonsima nije pomogao ni sjajni Greg Monroe koji je zaključio dvoboj s 31 košem i 12 uhvaćenih lopti.

Los Angeles Lakersi su prekinuli niz od četiri poraza i pred svojim navijačima svladali Utah Jazz sa 102-84. Pomalo neobično, Kobe Bryant je bio tek peti strijelac Lakersa, ali je svejedno odigrao odličnu utakmicu s 14 koševa, isto toliko asistencija (rekord sezone) i devet skokova. Dwight Howard se istaknuo sa 17 poena i 13 skokova, Metta World Peace je pogodio pet trica i skupio 17 koševa, a po 15 su dodali Steve Nash i Pau Gasol.

Atlanta je nadoknadila čak 27 koševa minusa i z prvog poluvremena i nakon dva produžetka pobijedila Boston sa 123-111. Celticsima je to šesti uzastopni poraz što im je najdulji negativni niz u posljednjih šest godina. U takvoj je situaciji Rajonu Rondu slaba utjeha što je peti put ove sezone ostvario triple-double sa 16 koševa, 10 skokova i 11 asistencija. Kyle Korver je ubacio 27 za Hawkse.

NBA liga, petak:

Washington - Minnesota 114-101 (Crawford 19k, Beal 16k / Williams 18k, 11s)

Miami - Detroit 110-88 (Wade 29k, James 23k / Monroe 31k, 12s)

Cleveland - Milwaukee 113-108 (Irving 35k, Thompson 18k / Ilyasova 30k)

Atlanta - Boston 123-111, produžeci (Korver 27k, Horford 24k, 13s / Garnett 24k, 10s)

New Orleans - Houston 82-100 (Gordon 20k / Harden 30k, 8a, Patterson 18k, 13s)

Memphis - Brooklyn 101-77 (Gasol 20k, 9s, Conley 14k / Lopez 18k)

Chicago - Golden State 103-87 (Hinrich 25k, Robinson 22k / Lee 23k)

Dallas - San Antonio 107-113 (Beaubois 19k / Parker 23k, 10a, Blair 22k)

Sacramento - Oklahoma City 95-105 (Evans 16k / Durant 24k, 11s, Martin 24k)

LA Lakers - Utah 102-84 (Howard 17k, 13s, World Peace 17k / Favors 14k)