Spursi prvi na Zapadu

Netsi odali počast Draženu Petroviću prije selidbe u Brooklyn: Pljeskao i Jay-Z!

Netsi su na oproštaju od New Jerseyja doživjeli težak poraz, no cijela je dvorana pozdravila legende kluba među kojima je i Dražen Petrović.

Košarkaši San Antonio Spursa su osmom uzastopnom pobjedom, na domaćem parketu protiv Portlanda rezultatom 124-89, osigurali status prvih nositelja Zapadne konferencije u doigravanju.

Do 48. ovosezonske pobjede Spurse su vodili Tim Duncan i Danny Green, svaki sa po 18 koševa, a još su četvorica igrača teksaške momčadi ubacili dvoznamenkast broj koševa. Duncan, Tony Parker i Manu Ginobili nisu niti zaigrali u posljednjoj četvrtini i postoji velika mogućnost da će ih trener Gregg Popovich odmarati u dvjema posljednjim, rezultatski beznačajnim utakmicama protiv Phoenixa i Golden Statea.

Spursima je ovo bila 22. pobjeda u zadnjih 25 susreta, dok je s druge strane Portlandu, koji je u zapisniku imao tek devet zdravih igrača, ovo bio šesti uzastopni poraz i osmi u zadnjih devet susreta.

Peti uzastopni trijumf Memphis je ostvario na domaćem perketu protiv Clevelanda sa 109-101. Marreese Speights ubacio je 17 koševa uz 10 skokova, dok je 17 koševa u trijumfu Grizzliesa dodao i Marc Gasol. Dvoznamenkasti su bili i Rudy Gay (15), O.J. Mayo (14) i Tony Allen (13) koji je upisao klupski rekord prema broju ukradenih lopti u jednom susretu. Skupio ih je osam.

Kod Cavaliersa, koji su poraženi peti put u zadnjih šest susreta, najbolji sa 25 koševa bio je rookie Kyrie Irving.

Košarkaši Netsa u svojoj su posljednjoj utakmici u New Jerseyju (sljedeće sezone sele u Brooklyn, op.a.) teško poraženi od Philadelphia 76ersa 105-87, a na poluvremenu su odali počast bivšim zvijezdama kluba, među ostalima i hrvatskom velikanu Draženu Petroviću. Osjećaj nostalgije vladao je Prudential Centerom prije i nakon poluvremena dok su se prikazivali video-isječci presjeka povijesti Netsa u New Jerseyju.

Što se same utakmice tiče, Philadelphia je pobjedom osigurala posljednje mjesto u doigravanju u Istočnoj konferenciji. 76ersi su dvije utakmice prije kraja sezone poravnati sa sedmoplasiranim New York Knicksima na sedmoj poziciji. Thaddeus Young zabio je svih svojih 15 koševa u drugom poluvremenu, a isto su toliko zabili i Jrue Holiday i Elton Brand, dok je Andre Iguodala za pobjednički sastav ubacio 14 koševa uz devet asistencija.

Indiana Pacersi slavili su kod kuće protiv Detroit Pistonsa 103-97 uz 27 koševa Paula Georgea, od kojih je 12 ubacio u posljednjoj četvrtini. George je pogodio 13 od 15 slobodnih bacanja i dodao 10 skokova za Pacerse. David West zabio je 20 koševa u utakmici u kojoj je trener Pacersa Frank Vogel odmarao regularne startere Dannyja Grangera, Roya Hibberta i Georgea Hilla. Kod Pistonsa Greg Monrore bio je najefikasniji s 18 koševa.

Washington je kod kuće savladao Charlotte 101-73 uz 16 koševa i 14 asistencija Johna Walla i vezao četiri pobjede po prvi put od prosinca 2007. godine. Bobcatsima je to bio 21. uzastopni poraz, a ako izgube i posljednje dvije utakmice u sezoni (Orlando i New York) završiti će s najlošijim postotkom pobjeda u NBA povijesti. (TS)

NBA liga, ponedjeljak:

Indiana - Detroit 103-97 (George 27k, 10s, West 20k / Monroe 18k, 12s)

Washington - Charlotte 101-73 (Nene 18k, Wall 16k, 14a / Henderson 19k)

New Jersey - Philadelphia 87-105 (Humphries 16k, 12s / Brand 15k)

Memphis - Cleveland 109-101 (Speights 17k, 10s, M. Gasol 17k / Irving 25k)

Milwaukee - Toronto 92-86 (Jennings 25k, Ilyasova 19k, 15s / Johnson 22k, 13s)

San Antonio - Portland 124-89 (Duncan 18k, 8s, Green 18k / Matthews 24k)

11. Portland 65 28 37
12. Minnesota 65 26 39