Nepobjediva Cibona: I Olympiakos je pao!

Košarkaši Cibone došli su do treće uzastopne pobjede u Euroligi, protiv moćnog grčkog Olympiakosa u Draženovom domu. 'Vukovi' su slavili rezultatom 85:76 , i tako najavili velike europske ambicije ove sezone.

Cibona i dalje igra fenomenalno. Pobjede protiv Maccabija, Le Mansa i Crvene Zvezde nisu bile slučajne, jer je u Draženovom domu pao i grčki Olympiakos, najjača i najskuplja momčad A skupine Eurolige. Perasovićevi igrači odigrali su još jednu fantastičnu obrambenu utakmicu i sada suvereno drže vodeće mjesto s tri pobjede i bez poraza u svojoj grupi.

Olympiakos se dobro držao samo na početku susreta, a 'Vukovi' su prelomili utakmicu u drugoj četvrtini, kad su došli do ugodnih desetak koševa prednosti. U trećoj četvrtini Cibosi su poveli u nekoliko navrata s čak 17 koševa razlike, i zatim rutinski održavali prednost do kraja dvoboja. U nekoliko navrata Grci su stizali i do zaostatka od samo 5 koševa, no Perasovićevi igrači nisu dopustili preokret, niti je bilo 'crnih rupa' u njihovoj igri, karakterističnih za prethodnih nekoliko sezona. Krajnjih 85:76 realan je odnos snaga, s obzirom na viđeno na terenu.

U redovima Cibone nezahvalno je izdvajati bilo kojeg od igrača, jer su svi odigrali sjajno, a najbolji strijelci među njima bili su Calloway sa 17 koševa i Marshall sa 15, a centri Prkačin i Homan pridodali su još 20 svojih koševa te čitav niz napadačkih i obrambenih skokova.

U sljedećem kolu Eurolige Perasovićeve igrače čeka još jedan veliki izazov: gostovanje kod Unicaje u Malagi.