Knicksi u euforiji

NBA: Večer gostiju, Lin odveo Knickse i do pete pobjede u nizu!

Gosti su slavili u sedam od osam subotnjih utakmica u NBA ligi, a glavna je priča i dalje donedavno anonimni Jeremy Lin koji je predvodio New York do pete uzastopne pobjede…

U subotu su Knicksi svladali Minnesotu kojoj nije pomogao novi sjajan učinak Kevina Lovea (32 koša, 21 skok). Gosti su imali Lina koji je i peti put zaredom bio iznad 20 koševa. Ovom je prigodom ubacio točno 20 i dodao tome osam asistencija i šest skokova. Šut iz igre mu ovaj put, istina, nije bio na posebno visokoj razini (8-24), a imao je i šest izgubljenih lopti, no pogodio je i ključno slobodno bacanje na kraju utakmice za 99-98 nakon čega je Ricky Rubio (12 poena, osam asistencija) izgubio loptu i upropastio šansu domaćih za pobjedu.

Slavlje Knicksa dodatno dobiva na težini kad se uzme u obzir da i dalje igraju bez ozlijeđenih Carmela Anthonyja i Barona Davisa, te Amarea Stoudemirea kojem je poginuo brat. Prije pet uzastopnih pobjeda do kojih ih je predvodio Lin, Knicksi su imali 11 poraza u 13 utakmica.

San Antonio je pobijedio sedmi put zaredom, u subotu je slavio protiv New Jerseyja sa 103-98, uz 18 koševa Garyja Neala, te deveti double-double sezone Tima Duncana (13 poena, deset skokova). Ipak, glavna je vijest povratak Manua Ginobilija koji je zbog ozljede propustio 22 utakmice. U Newarku je odigrao 17 minuta te ubilježio osam poena i četiri asistencije. Za Netse, koji su na šest poraza u nizu, 27 je koševa ubacio Deron Williams.

Netsi su još i dobri u usporedbi sa Charlotteom koji je u subotu izgubio 14. put zaredom što je klupski rekord. Bolji su bili Los Angeles Clippersi sa 111-86, a već nakon tri četvrtine Chris Paul, Blake Griffin i DeAndre Jordan su bili na double-double učinku. Griffin je na kraju skupio 21 koš i deset skokova, Paul 18 poena i 14 asistencija, a Jordan 11 koševa i 12 uhvaćenih lopti. Bobcatsi su trenutno na tri pobjede i 24 poraza, što je po postotku na razini s najlošijom momčadi u povijesti. Philadelphia je, naime, sezonu 1972/73 zaključila s omjerom 9-72.

Jedinu domaću pobjedu dana ostvario je aktualni prvak Dallas kojem su trebala dva produžetka za slavlje protiv Portlanda (97-94). Dirk Nowitzki s 20 i Jason Terry s 19 poena bili su junaci Mavericksa, dok je LaMarcus Aldridge, koji je svojedobno bio zvijezda sveučilišne košarke u Teksasu, s 33 koša i 12 skokova predvodio goste.

Jason Richardson je pogodio čak devet trica i s ukupno 31 poenom (28 u drugom poluvremenu) predvodio Orlando do pobjede u Milwaukeeju (99-94). Bucksi su zaustavili Dwighta Howarda na 11 poena i 14 skokova, ali nisu imali rješenja za Richardsona.

Denver je prekinuo niz od pet poraza i slavio u gostima kod Indiane sa 113-109. Nuggetse je s 27 koševa predvodio Ty Lawson, a poen manje je kod Pacersa ubilježio Danny Granger. (TS)

NBA liga, subota:

Charlotte - Los Angeles Clippers 86-111 (Walker 19k / Girffin 21k, 10s, Paul 18k, 14a)
Indiana - Denver 109-113 (Granger 26k / Lawson 27k, Afflalo 23k)
Cleveland - Philadelphia 84-99 (Jamison 20k, 8s / Holiday 20k, Williams 19k)
New Jersey - San Antonio 89-103 (Williams 27k, 8a / Neal 18k, Duncan 13k, 10s)
Minnesota - New York 98-100 (Love 32k, 21s / Lin 20k, 8a, Shumpert 20k)
Dallas - Portland 97-94, produžeci (Nowitzki 20k, 9s, Terry 19k / Aldridge 33k, 12s)
Milwaukee - Orlando 94-99 (Gooden 21k, 8s / Richardson 31k, Turkoglu 19k)
Sacramento - Phoenix 84-98 (Cousins 26k, 9s / Dudley 20k, 10s, Morris 18k)