NBA: Ukić zabio 4 koša u debiju, Shaq uništio Spurse

Toronto je slavio protiv Philadelphije u gostima 95 : 84, a naš Roko Leni Ukić je debitirao. Za 15 minuta igre je upisao 4 koša, 1 skok i 2 asistencije. Najzanimljivija utakmica odigrana je u San Antoniju između domaćih Spursa i Phoenix Sunsa.

Dvoboj Spursa i Sunsa odlučivao se u zadnjim trenucima, a pobjeda je ipak otišla na stranu Phoenixa, koji su slavili 103 : 98.

Najraspoloženiji u redovima pobjednika bili su po običaju Steve Nash koji je podijelio 13 asistencija i zabio isto toliko.

Stoudemire je zabio 22, Barbosa 18, a centar koji je već jednom nogom u penziji dominirao je reketom - Shaq je zabio 15 poena i nadodao 13 skokova. 13 je upisao već pomalo zaboravljeni Grant Hill.

Duncan i Parker su zabili zajedno 64 koša, svaki po 32, no izostala je podrška s klupe.

Gradski derbi između Clippersa i Lakersa bio je neizvjestan samo u prvoj četvrtini koja je završila 30: 27 za Bryanta i prijatelje. Onda je družina Philla Jacksona ubacila u višu brzinu. Završilo je uvjerljivih 117: 79 za Lakerse.

Prema kolumnistima La Timesa, Lakersi ove sezone imaju momčad za naslov. To se može iščitati u popisu strijelaca, očito je da Lakersi neće ovisiti samo o Bryantu. Kobe je zabio 16, Fischer 15, Farmar 15, Gasol 13, Byunum 12, Vujačić 6...

Očito je da Lakersi ove sezone imaju širinu i uz Celticse, Detroit, San Antonio i Phoenix su zasigurno glavni kandidati za naslov.