Nema skok-šut

NBA: Toronto niže pobjede, Ukića brane navijači

Košarkaši Toronto Raptorsa upisali su i treću uzastopnu domaću pobjedu. Nakon Houstona i Orlanda na parketu Air Canada Centra pao je i Memphis 103:82, a u zaštitu našeg Ukića stali su navijači nakon što ga je bezrazložno iskritizirao prvi sportski novinar jednog lista.

Hrvatski košarkaš Roko Leni Ukić ponovo je dobio pristojnu minutažu, no nije bio previše šuterski raspoložen. Za 18 minuta postigao je dva koša, uz šut 1-6, te pritom upisao dva skoka, tri asistencije i dvije izgubljene lopte.

Nakon prve dvije izjednačene četvrtine, Raptorsi su utakmicu prelomili u trećoj i četvrtoj dionici. Na poluvremenu su imali tri koša viška, da bi do konca utakmice njihova prednost narasla na 21 koš.

Kolumnist 'popljuvao' Ukića

Ugledni kolumnist lokalnoga kanadskog dnevnika Toronto Star koji s pozornošću prati košarkaše Raptorsa, Dave Feschuk, podcjenjivački je analizirao nastupe hrvatskog reprezentativca iako je Ukić prvi put spojio dvije sasvim solidne utakmice u nizu za svoj novi klub u rookie-sezoni.

Ugledni kolumnist lokalnoga kanadskog dnevnika podcjenjivački je analizirao nastupe hrvatskog reprezentativca

Čitatelje, redom deklarirane navijače Raptorsa, osobito je zasmetalo komentatorovo citiranje nepoznatog izvora (skauta), koji je gledajući Ukića navodno izjavio da je 'taj dečko grozan'. Svi redom čude se neprofesionalnosti uglednog reportera ocjenjujući da u sezoni slabijoj od prijašnje kritizirati rookieja u momčadi stvarno nije 'potez dana'.

Bitno je da su pod svojim pseudonimima navijači zapravo iznenađujuće ishvalili 24-godišnjega splitskog beka složivši se s Feschukom samo u jednom, ne i nevažnom detalju: da Roko nema skok-šut!

Mnogi su čitatelji upozorili na novinarovu sklonost nihilizmu, kojom je dočekao i Josea Calderona, pa je Španjolac svejedno postao All Stara vrijedan razigravač. Svi su se složili da je Ukić ogroman potencijal, da ima košarkaški “killer-instinkt” ići do kraja i da se svojski trudi u obrani. Pred Hrvatom je, sudeći po stavovima navijača Toronta, lijepa NBA budućnost.

Boston u neshvatljivoj krizi

Aktualni NBA prvaci Boston Celticsi zaronili su u veliku krizu ubilježivši već četvrti uzastopni poraz. Na parketu Quicken Loans Arene izgubili su od Clevelena 83:98. Boston je uništio LeBron James sa 38 koševa, 7 skokova i 6 asistencija. Boston je otvorio sezonu sa 27 pobjeda i dva poraza, no nakon Božić upali su u crnu seriju i sa vodeće pozicije na Istoku pali su na treću poziciju sa skorom 29-9. Sada je prvi Cleveland sa 29 pobjeda i 6 poraza.