Odlični Boston i Toronto

VIDEO Spursi osigurali play-off, Clippersima derbi večeri

Samo četiri dana nakon prvaka Golden State Warriorsa, plasman u doigravanje u srijedu su i teoretski osigurali i San Antonio Spursi.

Stopostotan učinak na domaćem parketu (29/29) zadržali su San Antonio Spursi koji su pobijedili Detroit Pistonse sa 97:81.

Za osiguranje 19. uzastopnog nastupa u posezoni i to gotovo mjesec i pol dana prije kraja ligaškog dijela pobrinuli su se Kawhi Leonard sa 27 ubačaja i LaMarcus Aldridge sa 23 poena i 10 skokova. Kod Pistonsa najučinkovitiji su bili Tobias Harris i Marcus Morris sa po 16 pogodaka.

Spursi se s omjerom 51-9 nalaze na drugom mjestu Zapada i čitave lige, bolji su samo Warriorsi sa 54-5, dok su Pistonsi osmi na Istoku sa 31-30.

Derbi večeri odigran je u Los Angelesu gdje su domaći Clippersi velikim preokretom stigli do 103:98 pobjede protiv Oklahoma City Thundera i približili im se na samo utakmicu i pol zaostatka u borbi za treće mjesto na Zapadu. Gosti su u prvom poluvremenu izgradili prednost od 22 koša, a šest minuta prije kraja i dalje su imali komfornih 16 razlike (95:79). No, tada su počeli olako gubiti lopte, te su domaći dvoboj okončali serijom 24-3 za konačnih 103-98. Četvrti Clippersi sada imaju omjer 40-20, dok je Thunder treći sa 42-19.

Boston i Toronto nepobjedivi kod kuće

Vodeća dva sastava skupine Atlantic, te ukupno drugi i treći sastav Istoka Toronto Raptorsi i Boston Celticsi nastavili su sa sjanim igrama na domaćem terenu, Raptorsi su ostvarili 11. uzastopnu domaću pobjedu svladavši Utah Jazz sa 104:94, dok su Celticsi slavili po 12. puta zaredom u svojoj dvorani 116-93 trijumfom nad Portland Trail Blazersima.

Raptorse su do nove pobjede predvodili Kyle Lowry sa 32 i DeMar DeRozan sa 31 košem, dok je najbolji kod Jazza bio Gordon Hayward sa 26 ubačaja. Toronto je s omjerom 40-19 drugi na Istoku, s dvije utakmice zaostatka za vodećim Cleveland Cavaliersima koji su na 42-17, dok je Utah deveti na Zapadu sa 28-32, odnosno s utakmicom i pol zaostatka za Houston Rocketsima koji sa 30-31 drže posljednje, osmo mjesto koje vodi u doigravanje.

Celticsi su prekinuli sjajan niz Blazersa od šest uzastopnih pobjeda u gostima izvanrednom igrom u drugoj i trećoj četvrtini koje su kombinirano dobili sa 61-34. Isaiah Thomas ubacio je 30 poena za Celticse, koji su sada na omjeru 37-25, dok je Damian Lillard sa 20 pogodaka bio prvo ime Blazersa, koji s omjerom 33-29 drže sedmo mjesto na Zapadu.