Poraz Lakersa

NBA: Netsi i Magic prekinuli crne serije

Košarkaši Brooklyn Netsa prekinuli su niz od pet uzastopnih poraza gostujućom pobjedom protiv Toronto Raptorsa 102-100...

Imao je Brooklyn komotnih 101-86 tri minute i 13 sekundi prije kraja, ali su Raptorsi serijom 14-1 vratili neizvjesnost u utakmicu. Srećom po Netse Amir Johnson promašio je tricu za pobjedu, dok je Steve Novak promašio iz odbojke za eventualni produžetak.

Andre Blatche predvodio je Netse s 24 koša, Joe Johnson dodao je 21 koš, dok su Paul Pierce i Kevin Garnett ubacili po 16, odnosno 12 koševa. Kod Raptorsa su se istaknuli DeMar DeRozan s 27 koševa i Kyle Lowry s 24 koša i šest asistencija.

Negativnu seriju od četiri uzastopna poraza prekinuo je Orlando koji je sa 109-92 slavio na gostovanju kod Atlante. Arron Afflalo predvodio je goste s Floride s 27 koševa, a Magic je u drugom poluvremenu šutirao s 57% uspješnosti iz igre. Ključnom se pokazala treća četvrtina koju je Orlando dobio 36-20 i prelomio utakmicu. Rookie Victor Oladipo i Andrew Nicholson dodali su po 18 koševa svaki, dok je Nikola Vučević s 12 koševa i 15 skokova ostvario svoj osmi double-double u sezoni. Kod Hawksa su najefikasniji bili Jeff Teague i Al Horford, svaki sa po 15 koševa.

Washington je na parketu svog Verizon Centera savladao Los Angeles Lakerse 116-111 inspiriran sjajnim napadačkim učinkom Johna Walla i Nenea. Wall je s 31 košem i treću uzastopnu utakmicu zabio 30 ili više koševa po prvi put u karijeri, a pridodao je i devet asistencija. Nene je pak zabio točno 30 koševa, što mu je bio učinak karijere. Lakersima, koji su do ove utakmice imali tri vezane pobjede, nije pomogla niti činjenica da su im sedmorica igrača postigli dvoznamenkast broj koševa. Predvodio ih je Jordan Farmar s 22 koša. Pau Gasol ubacio je 17 koševa uz 8 asistencija.

Golden State Warriorsi slavili su na gostovanju kod New Orleansa 102-101 i tako produljili niz pobjeda u međusobnim utakmicama na brojku pet. Imao je New Orleans priliku za pobjedu, ali je trica Erica Gordona za pobjedu iscurila iz obruča. Klay Thompson s 22 koša i 8 asistencija i Stephen Curry sa 16 koševa, 9 asistencija i 8 skokova bili su najučinkovitiji igrači Warriorsa. Poražene je Pelicanse s 21 košem i 12 skokova predvodio Ryan Anderson.(TS)

NBA liga, utorak:

Toronto - Brooklyn 100-102 (DeRozan 27k / Blatche 24k, Johnson 21k)

Washington - LA Lakers 116-111 (Wall 31 k, 9a, Nene 30k / Farmar 22k, 8a)

Atlanta - Orlando 92-109 (Horford 15k / Afflalo 26k, Oladipo 18k)

New Orleans - Golden State 101-102 (Anderson 21k, 12s / Thompson 22k, 8a, Lee 19k, 7s)