Sam ih 'uništio'

Pogledajte čudo Kevina Duranta: Je li ovo najbolja četvrtina ikad?!

U noći sa subote na nedjelju odigrano je devet utakmica najjače košarkaške lige svijeta (NBA liga), a najveće iznenađenje priredila je Philadelphia, koja je slavila u gostima kod Portlanda.

Nitko nije ni slutio da bi ponajlošija momčad lige s Istoka mogla iznenaditi ponajbolju momčad lige koja dolazi sa Zapada i to na gostujućem parketu. No 76ersima je to pošlo za rukom zahvaljujući sjajnoj četvrtoj četvrtini i Thaddeusu Youngu.

Philadelphia je u posljednji period ušla sa sedam poena minusa, no tih posljednjih 12 minuta je dobila s 32:23. Young je u pobjedi sudjelovao s 30 poena, šest skokova i tri ukradene lopte, dok je Evan Turner pridodao 23 uz sedam skokova. Šokirane Trail Blazerse predvodio je LaMarcus Aldridge s 29 poena, 14 skokova i čak pet blokada, međutim Damien Lillard je imao groznu večer u kojoj je pogodio šest od 20 lopti iz igre, te je promašio čisto polaganje za produžetak nekoliko sekundi prije kraja.

Bio je to tek osmi poraz Portlanda i tek 12. pobjeda Philadelphije u sezoni.

Monstruoznu večer imao je Kevin Durant, koji je na gostovanju kod Minnesote predvodio svoju Oklahomu do pobjede s čak 48 poena, te po sedam skokova i asistencija. Thunder je slavio sa 115:111, ponajviše zahvaljujući sjajnoj posljednjoj četvrtini.

Oklahoma je posljednji period dobila rezultatom 38:24, a sam Durant je ubacio nevjerojatna 23 poena, te posljednja četiri svoje momčadi od rezultata 111:111. Kod rezultata 113:111 Kevin Love je imao tri slobodna bacanja kojima bi doveo svoju momčad u vodstvo, ali je, na iznenađenje svih, promašio sva tri! Centar Minnesote okončao je susret s 30 poena i 14 skokova, dok je Nikola Peković ubacio poen više i upisao tri skoka manje.

Aktualni prvak Miami Heat bez ikakvih je problema prošao gostovanje kod Orlanda Magica slavivši sa 110:94. Bila je to odlična partija kompletne momčadi Heata, u kojoj je pet igrača bilo dvocifreno po broju poena. Strijelce su predvodili Chris Bosh i Dwyane Wade sa po 20 poena i šest skokova, dok je LeBron James pridodao 15, uz po osam skokova i asistencija. Jameer Nelson predvodio je strijelce Orlanda s 21 poenom.

Spomenimo i uvjerljivu pobjedu aktualnog viceprvaka San Antonija, koji je u Teksasu razbio Los Angeles Clipperse rezultatom 116:92. Gosti su nastupili bez svojeg ponajboljeg igrača Chrisa Paula, koji je zbog ozljede ramena otpao na otprilike mjesec dana. Thiago Splitter predvodio je Spurse do pobjede s 22 poena, dok je kod Clippersa najefikasniji bio Jamal Crawford s 24 koša.