novi triple-double

VIDEO 'Za zatvor': Curry u tri minute ubacio 17 koševa, pet uzastopnih trica!

Noćas je odigrano 11 utakmica NBA lige, u kojima su nastupila dvojica hrvatskih košarkaša...

U noćašnjih utakmicama NBA lige košarkaši Brooklyna slavili su na gostovanju kod Miamija sa 111-105 uz devet koševa Bojana Bogdanovića, dok je Orlando na svom parketu pobijedio New Orleans sa 104-89, a Mario Hezonja je za Magic ubacio pet poena.

Bogdanović je na parketu proveo 28 minuta, te je iz igre gađao 2-7 (1-4 trica), a s linije slobodnog bacanja 4-4. Upisao je i šest skokova. Junak neočekivane pobjede bio je Wayne Ellington koji je ubacio 26 poena s klupe, od čega je trice gađao 7-9. Isti broj poena uz 12 skokova upisao je i Brook Lopez, dok su u redovima Miamija po 24 stavili Chris Bosh i Dwyane Wade.

Magic je neočekivano lako slavio protiv New Orleansa, a Hezonja je u toj pobjedi zaigrao svega 11 i pol minuta. Iz igre je gađao 2-5 (1-3 za tricu), no nije se upisao u nijednu drugu rubriku. Nikola Vučević je predvodio Orlando do pobjede s 28 poena, osam skokova i sedam asistencija.

Damjan Rudež nije bio u sastavu Minnesote koja je poražena s 95-101 na gostovanju u San Antoniju. Spursi su teškom mukom stigli do pobjede, a do nje ih je odveo srpski centar Boban Marjanović!

Zaječarski 'div' nastupio je svega 14 i pol minuta, no i to mu je bilo dovoljno da zabilježi 17 poena, četiri skoka, ukradenu loptu i blokadu. Iz igre je gađao 7-7 i treba naglasiti da je igrao u ključnoj trećoj četvrtini u kojoj je San Antonio napravio ključnu razliku.

Nitko nije zabio više od Marjanovića, jedino je Kawhi Leonard ubacio 17 koševa uz 11 skokova i tri asistencije.

Duje Dukan nije bio na klupi Sacramenta od kojeg je bolji bio Golden State sa 122-103 uz 'triple-double' Stephena Curryja (23 koša, 14 skokova, 10 asistencija). Curry je osim konačnog učinak obilježio utakmicu jer je 'mirovao' do tri minute i 16 sekundi prije kraja poluvremena, a onda poludio!

U spomenutom vremenu prije odmora ubacio je 17 poena (svoje prve na utakmici), od čega je stavio pet uzastopnih trica. I to ne bilo kakvih trica, bile su to trice s osam i pol metara! 'Monstrum'...

Od ostalih rezultata izdvojimo gostujuću pobjedu Cleveland Cavaliersa kod Phoenix Sunsa 101:97, šestu uzastopnu pobjedu Chicaga (104:97 protiv Toronta) i relativno laku pobjedu LA Clippersa na neugodnom gostovanju kod Washington Wizardsa 108:91.