hezonja slavio

Poraz ih je razljutio: Golden State se brutalno iskalio na Phoenixu

Noćas je odigrano čak 12 utakmice NBA lige, u kojima su nastupila i trojica hrvatskih košarkaša...

Mario Hezonja je sinoć u pobjedi Orlanda nad Charlotte Hornetsima u NBA ligi zabio osam koševa, Bojan Bogdanović je odigrao gotovo 40 minuta u porazu Brooklyna od Miami Heata i zabio također osam koševa, dok je Damjan Rudež u porazu Minnesota Timberwovesa od New York Knicksa ostao bez učinka.

Hezonjin Orlando je slavio sa 113-98 protiv Charlotte, a on je na terenu proveo 12:31 minuta, zabio osam koševa te upisao četiri skoka i jednu asistenciju. Channing Frye je zabio 17 koševa za Magic, Evan Fournier 15, Nik Vucevic 14 uz osam koševa i Elfrid Payton 12 uz devet asistencija. Tobias Harris je dodao 13 za Orlando Magic koji je u zadnjoj četvrtini imao prednost od 25 koševa. Jeremy Lamb je predvodio Hornetse sa 16 pogodaka. P.J. Hairston je ubacio 14 koševa, Kemba Walker 12, a Cody Zeller 11.

Brooklyn Bojana Bogdanovića doživio je još jedan poraz, sinoć su ih sa 104-98 svladali Miami Heat. Bogdanović je igrao 39:46 minuta i uz osam poena upisao je još pet skoova te jednu asistenciju. Kod Miamija Dwayne Wade je zabio 28 koševa, od čega 10 u zadnjoj četvrtini, Hassan Whiteside je dodao 20 koševa uz 13 skokova. Najbolji strijelac Brooklyna bio je Brook Lopez sa 25 pogodaka, dok je Jarrett Jack zabio 22 uz 10 asistencija.

I Minnesota je sinoć poražena i to od New York Knicksa sa 102-107. Damjan Rudež je za Timberwolvese odigrao 6:43 minute ali bez učinka. Carmelo Anthony je zabio 20 koševa uz 15 skokova i devet asistencija za Knickse, a Arron Afflalo 29.

Karl Anthony Towns je predvodio Timberwolvese sa 25 postignutih pogodaka i 10 skokova. Andrew Wiggins je zabio 23 koša, a Zach LaVine 19. Ricky Rubio je skoro stigao do četverostrukog doublea sa 12 asistencija, 10 skokova, devet koševa i osam ukradenih lopti. Knicksi su stvorili prednost od 60-40 na poluvremenu nakon što su sa 33-14 bili bolji od Minnesote u drugoj četvrtini.

Atlanta Hawksi su sa 127-106 bili bolji od Philadelphia 76ersa. Paul Millsap je postigao 21 pogodak, Jeff Teague 18 i Hawksi su prkeinuli niz od tri poraza.Isaiah Canaan je utakmicu završio sa 24 koša, a Jahlil Okafor sa 19 za Philadelphiju koja je u zadnjih 37 utakmica upisala samo jednu pobjedu.

Nakon prvog poraza u sezoni od Milwaukee Bucksa, Golden State Warriors vratio se pobjedničkim navikama. Pauza od nekoliko dana jako je dobro došla igračima privremenog trenera Lukea Waltona, a to je na svojoj koži najbolje osjetio Phoenix. Warriorsi su pred svojim navijačima svlavili 128:103, a briljirao je Klay Thompson.

Sjajni šuter Warriorsa postigao je 27 od svoja 43 poena u trećoj četvrtini, koju je Golden State dobio rezultatom 46:19. U jednom je trenutku bilo i 41 razlike za domaće košarkaše, no onda je Walton izvadio cijelu prvu petorku s parketa i uveo rezerve. Mirza Teletović (24 poena) je to iskoristio da 'osvjetla' malo obraz Sunsima, pa da to na kraju ispadne pristojan poraz.

Steph Curry pridodao je 25 poena i sedam asistencija, a Draymond Green 16 koševa, 11 skokova i 10 asistencija, čime je upisao četvrti triple-double sezone.

U ovim trenucima još jedna momčad dominira NBA parketima a to je San Antonio Spurs. Kawhi Leonard predvodio je teksašku momčad do još jedne uvjerljive 114:195 pobjede protiv Washingtona. Spursi su i dalje stopostotni na svom parketu 14:0, dok su sveukupno na omjeru 22-5.

Oklahoma City Thunder slavio je protiv Portland Trail Blazersa 106:90. Kevin Durant upisao je 24 poena, te je predvodio Thunder u rubrici strijelaca. Russell Westbrook bio je skroman s 13 koševa i pet asistencija. Kod gostiju je C. J. McCollum upisao 24 poena.

Ogled braće Paua i Marca Gasola pripao je iskusnijem bratu - centru Chicaga. Bullsi su slavili protiv Memphisa 98:95, no nijedan od braće nije imao zapaženiju ulogu u ovom dvoboju. Pau je zabio 10 poena i upisao 14 skokova, dok je Marc osao na osam poena, sedam skokova i isto toliko asistencija.

Bullse je do pobjede prevodio Jimmy Butler s 24 koša, dok je Derrick Rose pridodao 19 uz pet asistencija.