cavsi uvjerljivi

VIDEO Curry dobio konkurenta: Još jedan 'luđak' koji pogađa 'iz svlačionice'

Clippersi iščupali pobjedu, Cavsi nastavili pobjednički niz, a Steph Curry dobio konkurenciju...

Noćas su u NBA ligi Los Angeles Clippers su sa 114-111, nakon produžetka, pobijedili New Orleans Pelicanse koji su ih namučili iako su bili bez svog najboljeg strijelca Anthonyja Evansa.

Chris Paul je zabio 25 koševa uz 11 asistencija, Jamal Crawford je dodao 21 koš i Clippersi su stigli do devete uzastopne pobjede. Pelicans su osigurali produžetak kada je Jrue Holiday pogodio tri slobodna bacanja nakon što je na njemu prekršaj napravio Austin Rivers 1.6 sekundi do kraja. Holiday je zabio 12 od ukupno 29 koševa u zadnjoj četvrtini i tako pomogao New Orleansu da izbriše zaostatak od 12 koševa. Tyreke Evans je ubacio 26 koševa.

Za pobjedu Clippersa u produžetku, Wesley Johnson i Paul su pogodili tricu u razmaku od nešto više od minute u zadnjih 2:22.

Dallas Mavericks su sa 93-87 slavili protiv Minnesote Timnberwolvesa, a do pobjede ih je odveo 37-godišnji Dirk Nowitzki koji je zabio 29 koševa. Andrew Wiggins je predvodio Minnesotu sa 21 postignutim poeom, dok je Shabazz Muhammad ubacio 16.

Cleveland Cavaliersi su sa 95-85 pobijedili Philadelphia 76erse, a LeBron James je zabio 37 koševa uz devet asistencija i sedam skokova. To je bila Clevelandova 13. pobjeda u zadnjih 15 utakmica. Kevin Love je postigao 15 poena uz 15 skokova.

J.R. Smith i James su pogodili sedam od devet Clevelandovih trica. Jahlil Okafor je bio najbolji strijelac Sixersa s 21 košem, dok je Ish Smith dodao 18 uz deset asistencija.

Houston Rockets su sa 107-103 nakon produžetka bili bolji od Indiana Pacersa. Trevor Ariza je za pobjedu zabio 24 koša, a Corey Brewer je pogodio tricu za pobjedu. James Harden je zabio 21 koš.

Pacersi su ubacili prvih šest koševa u produžetku prije nego li je Houston zabio sljedećih šest i izjednačio na 99-99 dvije minute prije kraja. Monta Ellis je pogodio za dva nakon toga i Pacersi su pokušavali držati korak, ali je Houston svaki put odgovorio tricom. Ariza je pogodio prvu, a Brewer drugu za 105-103 40.9 sekundi do kraja. Ariza je nakon toga dodao zakucavanje za konačan rezultat dvije sekunde prije kraja.

Damian Lillard je pogodio pet trica zaredom u zadnje tri minute i njegovi Portland Trail Blazersi su sa 115-110 pobijedili Oklahoma City Thunder.

Ukupno je Lillard zabio 31 koš, od čega osam trica, a C.J. McCollum je dodao 22 za Portland koji je na utakmici pogodio 19 trica, najviše ove sezone. Lillard je ovom predstavom bacio 'rukavicu u lice' Curryju, koji je ove sezone bio jedini igrač nakon čijih bi se nastupa primali za glavu i govorili 'ovo nije moguće'.

Najučinkovitiji kod Oklahome je bio Kevin Durant s 28 koševa, dok je Russell Westbrook skoro stigao do svog četvrtog triple-double ove sezone s 25 koševa, 15 asistencija i devet skokova.