47 koševa New Jerseyevog Harrisa

NBA: Lakersi i dalje najbolji

Prošlosezonski finalisti NBA lige, Los Angeles Lakersi i dalje čuvaju najbolji omjer lige u ovoj sezoni zahvaljujući sedmoj uzastopnoj pobjedi, ovoga puta na svom terenu protiv Toronto Raptorsa od kojih su bili bolji sa 112-99.

Lakersi trenutačno imaju omjer 14-1, a do novoga uspjeha stigli su zahvaljujući Pau Gasolu (24) i Kobeu Bryantu (23). U sastavu Raptorsa najučinkovitiji su bili Anthony Parker (19) i Andrea Bargnani (14, 11 skokova), dok je naš Roko-Leni Ukić ostvario najbolji napadački učinak u dosadašnjoj karijeri. Za 17 minuta provedenih na parketu ubacio je osam poena (šut iz igre 3-8, trica 1-3, slobodna bacanja 1-2) uz po jedan skok i asistenciju.

U derbiju večeri Portland Trail Blazersi su kao gosti svladali Detroit Pistonse sa 96-85. Ključno je bilo otvaranje utakmice, gosti su već u prvoj četvrtini ostvarili 14 koševa prednosti (25-11), pa su ih domaćini čitavu utakmicu pokušavali dostići, ali neuspješno. Za četvrtu uzastopnu pobjedu Blazersa najzaslužniji je bio LaMarcus Aldridge (27), dok je Pistonse predvodio Richard Hamilton (18). Zanimljivo, ovo je bila četvrta nedjeljna utakmica Pistonsa ove sezone i četvrti poraz. Ostalim danima imaju omjer 10-2.

New Jersey Netsi su zahvaljujući fantastičnom Devinu Harrisu kao gosti svladali Phoenix Sunse sa 117-109. Harris je ostvario učinak karijere sa 47 koševa uz sjajan šut iz igre 14-25 i pogođenih svih 17 slobodnih bacanja. Vince Carter dodao je 28 poena za Netse, dok su u sastavu Sunsa najbolji bili Steve Nash (26, 9 asistencija) i Amare Stoudemire (25, 12 skokova), ali upravo je Stoudemire bio tragičar dvoboja. Naime, kod vodstva Sunsa 100-98 on je tri i pol minute prije kraja dobio isključujuću drugu tehničku pogrešku, a bez njega pod obručima Netsi su u završnici mnogo lakše dolazili do koševa.

Denver Nuggetsi pobijedili su Houston Rocketse sa 104-94, Chauncey Billups (28, 10 asistencija) najbolji kod pobjednika, a Yao Ming (18, 11 skokova) kod poraženih. Chicago Bullsi su kao gosti sa 103-92 nadvisili Philadelphia 76-erse zahvaljujući Benu Gordonu (21), Drewu Goodenu (20, 12 skokova) i "rookieu" Derricku Roseu (18, 10 asistencija). Najbolji kod Sixersa bio je Elton Brand (21, 12 skokova).