NBA: Iverson debitirao za Detroit

Allenu Iversonu napokon se ispunila želja. Odjenuo je Detroitov dres i bio najbolji strijelac, no to nije donijelo sreću njegovoj novoj momčadi koja je doživjela prvi poraz u sezoni.

Košarkaši Detroit Pistonsa doživjeli su prvi poraz u novoj sezoni NBA lige, izgubili su u gostima kod New Jersey Netsa 96-103. Junak susreta bio je Devin Harris, koji je zabio 38 koševa unatoč ozlijeđenom gležnju. To mu je i najbolji učinak u karijeri.

Dobro su ga pratili Vince Carter i Josh Boone, koji su ubacili po 18 poena.
Allen Iverson napokon je debitirao za Detroit, te je sa 24 koša bio najbolji strijelac svoje momčadi.

Nevolje San Antonio Spursa nastavljene su sinoćnjim porazom od Miamija 83-99, a još im se ozlijedio i playmaker Tony Parker. On je u prvoj četvrtini iskrenuo lijevi gležanj, te će zbog toga morati pauzirati između dva i četiri tjedna.

San Antonio ima najgori start u posljednjih 12 godina

San Antonio ima samo jednu pobjedu iz pet susreta, što mu je najgori start u posljednjih 12 godina, a ozlijeđena su im i dva ključna igrača, Manu Ginobili i Tony Parker. Sada je sav teret ostao na Timu Duncanu, koji je upisao 22 koša protiv Miamija.

Goste je predvodio Dwyane Wade sa 33 poena, 10 skokova i 9 asistencija.

Atlanta je i dalje bez poraza, a sinoć je pobijedila Toronto Raptorse 110-92. Kod Atlante petorica su igrača imala dvoznamenkasti učinak, a predvodio ih je Mike Bibby sa 19 poena i 12 asistencija.

Kod Toronta je prvi strijelac bio Chris Bosh sa 26 koševa, dok je hrvatski reprezentativac Roko Ukić u pet minuta ostvario tek jedan skok.

Utah Jazz je svladao Oklahoma City sa 104-97, a time je Jerry Sloan postao prvi trener u NBA ligi koji je ostvario tisuću pobjeda sa jednim klubom.