Indiana slavila u LA-u

Houston Rocketsi (30-17) svladali su kao domaćini San Antonio Spurse (33-12) sa 97:90 u teksaškom derbiju i najzanimljivijoj utakmici večeri u NBA ligi.

Do pobjede su Rocketsi stigli bez svog najboljeg strijelca Jamesa Hardena koji prosječno ubacuje nešto manje od 24 koša po utakmici, a ovaj je ogled propustio zbog ozljede lijevog palca. Houston je u prvom poluvremenu zaostajao za 15 koševa, a susret je prelomio u trećoj četvrtini koju je dobio 33:18. Dwight Howard postigao je 23 koša uz 16 skokova (7 napadačkih) za Rocketse, Terrence Jones dodao je 21 koš i 9 skokova, a Jeremy Lin 18 koševa i 8 asistencija. Boris Diaw s 22 postignuta koša je upisao osobni rekord sezone u gostujućem sastavu, a imao je i 11 skokova. Tony Parker zabio je 17 za Spurse, dok je Tim Duncan upisao 12 poena, 14 skokova i četiri blokade.

Drugi uzastopni poraz, te četvrti u zadnjih šest utakmica pretrpjeli su Portland Trail Blazersi, koje je na njihovom parketu uvjerljivo svladao Memphis 98:81. Nekadašnji igrač Portlanda Zach Randolph predvodio je Grizzliese s 23 koša i 10 skokova. Ostvario je 27. double-double učinak ove sezone, odnosno ukupno 190. u dresu Memphisa, po čemu je rekorder franšize. Portlandu nije pomoglo 27 koševa i 16 skokova LaMarcusa Aldridgea. San Antonio i Portland drže drugo i treće mjesto na Zapadu sa po 33 pobjede, tri manje od vodećeg Oklahoma Cityja.

Indiana Pacersi, vodeći u Istočnoj konferenciji s omjerom 35-9, slavili su kod LA Lakersa 104:92. Momčadi iz Los Angelesa, koja je pretposljednja na ljestvici Zapadne konferencije (16-30), ovo je bio 17. poraz u zadnjih 20 utakmica. David West postigao je 19 koševa, Lance Stephenson dodao 15 uz skokova kod Pacersa, u čijim je redovima Paul George drugi put zaredom odigrao lošu utakmicu. Postigao je 14 koševa, ali je pogodio samo 4 od 21 lopte iz igre. Pau Gasol jeu Lakersima imao 21 koš i 13 skokova.

Washington je u gostima slavio kod Golden Statea 88:85. Bradley Beal je 18 od svojih 20 koševa za Wizardse postigao u drugom poluvremenu, dok je John Wall dodao 15 koševa i 8 skokova. Stephen Curry je zabio 23 poena za Warriorse.

Anthony Davis postigao je 30 koševa uz 8 blokada i 7 skokova za New Orleans, koji je u gostima svladao Cleveland 100:89. Bila je to treća pobjeda Pelicansa u nizu, u kojoj je Davis odlično igrao u oba pravca. Eric Gordon dodao je 20 koševa, 7 skokova i 9 asistencija kod pobjednika. Cavalierse su predvodili Kyrie Irving s 23 koša i Dion Waiters s 21.

Detroit Pistonsi su domaćom pobjedom 103:87 protiv Orlanda prekinuli niz od četiri poraza. Brandon Jennings je imao 20 poena i osam asistencija za Detroit, Josh Smith je dodao 16 koševa, dok je Andre Drummond uz 13 poena uhvatio 17 lopti. Victor Oladipo je postigao 19 koševa za Magic.

New York Knicksi su pri zadnjem gostovanju Bostona u Madison Square Gardenu pretrpjeli poniženje i poraz od 41 koša razlike. Ovoga puta su vodili protiv Celticsa sa 35 razlike, a pobijedili su 114:88. Carmelo Anthony je u 28 minuta igre postigao 24 koša uz 9 skokova, te po četiri asistencije i osvojene lopte. Knicksima je to bila treća uzastopna pobjeda. Prije toga su imali pet poraza u nizu. Jeff Green je ubacio 14 za Celticse koji su izgubili treću utakmicu u nizu, odnosno šestu u zadnjih sedam.

NBA liga, utorak:

Cleveland – New Orleans 89:100 (Irving 23k, 5a, Waiters 21k, 4a / Davis 30k, 7s, 8b, Gordon 20k, 7s, 9a)

Detroit – Orlando 103:87 (Jennings 20k, 8a, Smith 16k, Drummond 13k, 17s / Oladipo 19k)

New York – Boston 114:88 (Anthony 24k, 9s, 4a, 4o, Chandler 12k, 13s / Green 14k, 7s)

Houston – San Antonio 97:90 (Howard 23k, 16s, Jones 21k, 9s, Lin 18k, 8a / Diaw 22k, 11s, Parker 17k, Duncan 12k, 14s, 4b)

Portland – Memphis 81:98 (Aldridge 27k, 16s / Randolph 23k, 10s, Conley 19k, 7a)

Golden State – Washington 85:88 (Curry 23k, 4a, 4o / Beal 20k, 7s)

LA Lakers – Indiana 92:104 (Gasol 21k, 13s, Meeks 21k / West 19k, 8s, Stephenson 15k, 14s)