Pacersi imali +10

NBA doigravanje: James i Wade proigrali, Miami izjednačio

Vodili su košarkaši Indiana Pacersa 61-51 protiv Miami Heata osam i po minuta prije kraja treće četvrtine četvrte utakmice polufinalne serije NBA doigravanja na Istoku...

Sva je voda u tom trenutku išla na njihov mlin i činilo se da će igrači Franka Vogela do treće pobjede u seriji. No, nova je iskra tada odjednom planula u igri floridske momčadi, čiji su igrači iznenada počeli skakati, blokirati, krasti lopte...

Stalno dobrom LeBronu Jamesu, u nedjelju izvrsnom, priključio se Dwyane Wade, pa potom i Udonis Haslem, te su igrači Erika Spoelstre unutar samo sedam minuta igre došli od spomenutih 61-51 za Pacerse do 76-66 vlastitiog vodstva. Serija 25-5, i dobivena treća trećina 30-16, pokazali su se dostatnim vodstvom za konačnu 101-93 pobjedu.

Deset minuta prije kraja smanjili su Pacersi na minus 1 (80-79), ali je Wade dvama vezanim ubačajima opet odveo utakmicu na sigurnih plus pet. Posljednju prijetnju domaćih, koji su tricom Dannyja Grangera minutu i 35 sekundi prije kraja došli na minus pet (96-91), preciznim je ubačajem s odstojanja odbio Udonis Haslem, koji je u posljednjoj četvrtini ubacio osam poena od ukupno 14.

Briljantnu je partiju odigrao James s 40, koševa, 18 skokova i devet asistencija, dok je Wade dodao 30 koševa, od čega 22 u drugom poluvremenu, devet skokova i šest asistencija. Obojica su bili na preko 50% šuta iz igre, a dodali su i po dvije blokade. Wade nije izgubio niti jednu loptu, James jest pet, ali je i dvije ukrao. Igrali su Floriđani opet bez svog prvog centra Chrisa Bosha, koji je zbog ozljede trbušnog mišića izgubljen za ovu seriju.

Danny Granger za Indianu je ubacio 20 koševa uz pet skokova. Darren Collison dodao je 16 poena. Peta utakmica serije u utorak se igra u Miamiju. (TS)

NBA doigravanje, Istočna konferencija:

Indiana – Miami 93-101 (Granger 20k, 5s, Granger 16k / James 40k, 18s, 9a, Wade 30k, 9s, 6a),

serija je izjednačena na 2-2

Pratite najnovije vijesti bilo kada, bilo gdje. Pratite nas na Facebooku i Twitteru. Pratite DNEVNIK.hr putem iPhonea i ANDROID mobilnih uređaja.