warriorsi bez Curryja

VIDEO 'Led u venama': Bryantov nasljednik uništio Bogdanovićeve Netse

Bryantov nasljednik potopio Bogdanovićev Brooklyn, Warriorsi bez Curryja i MVP-ja Igoudale ponovno slavili...

Iako su Brooklyn Nets drugu večer zaredom upisali poraz, sinoć od Los Angeles Lakersa, Bojan Bogdanović je opet dobro odigrao i zabio 18 koševa, dok je Mario Hezonja zabio samo dva u porazu Orlando Magica od Dallas Mavericksa.

Lakersi su do pobjede od 107-101 došli na krilima raspoloženog dvadesetogodišnjeg rookieja D'Angelo Russella koji je zabio 39 koševa, od toga 16 u zadnjoj četvrtini. Bogdanović, kojem je ovo četvrta utakmica u prvoj petroci, odigrao je 31:01 minutu i uz 18 koševa upisao sedam skokova te tri asistencije za Brooklyn.

Russell, koji je nakon Elgina Baylora i 1959. godine postao najefikasniji rookie Lakersa na jednoj utakmici, je pogodio tricu 53 sekunde prije kraja, a zatim i osmu na utakmici 30 sekundi do kraja za pobjedu Lakersa.

Jordan Clarkson je dodao 16 koševa uz sedam asistencija i isto toliko skokova za prvu pobjedu Lakersa nakon osam poraza. Brook Lopez je predvodio Netse sa 23 koša, Thaddeus Young je dodao 19 uz 15 skokova.

Dallas Mavericksi su sa 121-108 slavili protiv Orlando Magica, a naš Mario Hezonja je u 15:21 minutu zabio samo dva koša uz dva skoka i jednu asistenciju. Wesley Matthews je predvodio Dallas sa 21 poenom. Mavericks su imali šut iz igre 56 posto, najviše ove sezone.

Zaza Pachulia je upisao svoj 24. double-double ove sezone sa 17 koševa i 10 skokova, a 17 poena je dodao i J.J. Barea. Dirk Nowitzki je ubacio 19 koševa, a Chandler Parsons 17.

Kod Magica je najbolji bio Ersan Ilyasova sa 22 postignuta koša, Nikola Vučević je ubacio 18, sve u prvom poluvremenu. Dallas je vodio sa 69-61 nakon prvog poluvremena, a drugo je poluvrijeme otvorio serijom 13-0.

Golden State Warriorsi su sinoć igrali bez Stephena Curryja koji je ozlijedio gležanj, ali su svejedno slavili no tek nakon produžetka. Svladali su Atlanta Hawkse sa 109-105. Draymond Green je pogodio tricu iz očaja 40.2 sekunde do kraja.

Najbolji strijelac Warriorsa bio je Klay Thompson koji je utakmicu završio sa 26 poena. Za Warriorse je ovo 43. pobjeda na domaćem terenu u regularnom dijelu sezone i 25. zaredom ove sezone. Golden State (54-5) se može izjednačiti s rekordom Chicago Bullsa od 44 utakmice bez poraza na domaćem terenu iz razdoblja od 30. ožujka 1995. do 4. travnja 1996. u četvrtak kada dočekuju Oklahoma City. Također su u lovu na rekord Bullsa iz iste sezone od 72 pobjede.

Paul Millsap je promašio tricu 24 sekunde prije kraja regularnog dijela utakmice, a onda su Thompson i Bogut promašili svaki po potencijalni pobjednički šut u zadnjim sekundama. Millsap je zabio 19 koševa za Atlantu koja je nadoknadila zaostatak od 14 poena i tako utakmicu odvela u produžetak.