Allen 36 koševa

NBA: Boston zaustavio Ukićev Toronto

Boston Celticsi, aktualni prvaci NBA lige svladali su u Air Canada Centru Toronto Raptorse 94-88, nanijevši pritom momčadi Roka Ukića 22. poraz u 38. utakmici sezone.

Boston Celticsi ponovno su pokazali znakove umora u posljednjim trenucima susreta, što im već postaje obilježje, no uspjeli su obraniti 18 poena prednosti s kojom su ušli u posljednju četvrtinu i tako prekinuli seriju od četiri uzastopna poraza. Najzaslužniji za to bio je neumorni šuter Ray Allen s rekordom sezone 36 poena i sjajnih 8/10 za tricu. Allen je pogodio prvih šest pokušaja za tri poena i najavio rušenje osobnog rekorda u broju trica, međutim, to mu nije pošlo za rukom. Dvije više od nedjeljnog učinka ubacio je 14. travnja 2002. godine tadašnjim Charlotte Hornetsima.

Double-double učinke ostvarili su Rajon Rondo (14 poena, 11 asistencija) i Kevin Garnett, koji je unatoč loših 3/10 iz igre susret okončao s 10 koševa i 11 uhvaćenih lopti.

Jamario Moon ubacio je 15 koševa, dodao im sedam skokova čime je djelovao najsigurnije u poraženoj momčadi. Jednako toliko, uz 11 skokova dodao je Chris Bosh no uz mizernih 5/16 iz igre, dok i Bargnanijev učinak od 17 poena i devet skokova narušava slabih 5/14 iz igre.

Jedini hrvatski košarkaš u NBA ligi odradio je 13 minuta i 40 sekundi za kanadsku momčad, a susret je okončao s četiri koša (2/3 iz igre), tri asistencije, blokadom i dvije izgubljene lopte.

Sljedeći susret Toronto igra u noći s ponedjeljka na utorak s istim protivnikom, no ovaj puta u Bostonu, gdje će domaćin pokušati unaprijediti svoj omjer pobjeda i poraza koji sada iznosi 30-9. Inače, bila je ovo Bostonu tek treća pobjeda u posljednjih deset utakmica.