Poraz Miamija

Nastavlja se katastrofa Philadelphije: Još jedna utakmica do rekorda

Aktualni prvaci NBA lige San Antonio Spursi pobijedili su na gostovanju Philadelphia Sixerse 109-103 ostvarivši i osmu uzastopnu pobjedu, dok je Sixersima ovo bio 17-ti uzastopni poraz i još uvijek su bez pobjede ove sezone.

Philadephia je postala tek četvrta momčad u povijesti lige koja je otvorila sezonu s najmanje 17 poraza. To je do sada uspjelo još jedino Miamiju (0-17) 1998. godine, Clippersima (0-17) deset godina kasnijem, te Netsima (0-18) 2009. Ukoliko Sixersi u petak izgube kod kuće od Oklahome izjednačit će rekord Netsa.

Spursi su nastupili bez Tima Duncana i Tonyja Parkera, no domaćin to nije znao iskoristiti. Briljirao je Kawhi Leonard sa 26 koševa, 10 skokova i četiri asistencije, Aron Baynes je dodao 15 koševa i devet skokova, a Cory Joseph 14 koševa, osam skokova i šest asistencija.

"Imali smo dosta prostora za šuteve i to sam iskoristio. Dečki su mi podijelili dosta lopti," kazao je Leonard. Domaćine su predvodili Michael Carter-Williams sa 24 koša i 11 skokova, te Alexey Shved sa 19 koševa.

Doprvak Miami Heat je poražen na gostovanju u Verizon Centru od Washington Wizardsa 86-107. Washington je vodio od prve do posljednje minute i pitanje pobjednika praktički niti jednog trenutka nije bilo upitno.

"Bila je ovo naša najbolja utakmica ove sezone. Od početka do kraja smo odigrali sjajno," naglasio je trener Wizardsa Randy Wittman. Domaćine su do 11. pobjede sezone predvodili Rasual Butler sa 23 koša, John Wall sa 18 koševa i 13 asistencija, te Marcin Gortat sa 15 koševa i 10 skokova. Kod Miamija najbolji su bili Chris Bosh sa 21 košem i osam skokova, te Dwyane Wade sa 20 koševa.

Denver je slavio protiv Utaha 103-101 ostvarivši osmu pobjedu u posljednjih 10 susreta. Nuggetsi su na poluvremenu imali 19 koševa viška (62-43), no umalo su sve uprskali. Devet i pol minuta prije kraja susreta domaćin je izjednačio (83-83). Izjednačeno je bilo i na ulazu u zadnju minutu (99-99), a presudne koševa zabili su Ty Lawson i Darrell Arthur za plus četiri dvije sekunde prije kraja. Domaćin je uspio tek smanjiti poraz. U pobjedničkim redovima svih 10 igrača se upisalo među strijelce, a sedmorica su upisala dvoznamenkasti broj koševa. Najviše su ubacili Lawson (15 koševa i 12 asistencija), te Wilson Chandler (15 koševa). Kod domaćina istaknuli su se Gordon Hayward sa 25 koševa, Alec Burks sa 22 koša, te Enes Kanter sa 17 koševa i 15 skokova.

LA Clippersi su bez većih problema pobijedili Minnesota Timberwolvese 127-101. Domaćine su do pete uzastopne i 12. pobjede sezone predvodili Blake Griffin i J.J. Redick sa 23 koša, dok je kod gostiju najefikasniji bio Shabazz Muhammad sa 18 koševa i 10 skokova.